هر مبارزه جام یاریگین یک فینال بود
کد خبر: 163

هر مبارزه جام یاریگین یک فینال بود

تنها مدال‌آور تیم منتخب ایران در جام یاریگین می‌گوید حضور در این مسابقات تجربه خیلی خوبی برایش بوده و هر مبارزه در کراسنویارسک حکم فینال را داشته است.

محمدمبین عظیمی با اشاره به سطح بالای جام یاریگین اظهار داشت: سال گذشته در جام کرکین روسیه کشتی گرفته بودم، اما سطح کیفی جام یاریگین از آن مسابقه خیلی بالاتر برود. برای من که سطح مسابقات بزرگسالان جهان را ندیده بودم شرکت در این رقابت‌ها خیلی خوب بود و سطح مسابقات دستم آمد. در مسابقه جهانی در بدترین حالت باید دو یا سه کشتی خیلی سخت بگیری که روی سکو بروی اما در جامی که اغلب شرکت‌کنندگانش روس‌ها هستند، هر مبارزه یک فینال سخت است.

قهرمان سال 2023 جوانان جهان ادامه داد: نقطه ضعف و قوتم را در یک مصاف بزرگ و باکیفیت فهمیدم و باید بعد از این خیلی روی‌‌ آنها کار کنم. اصولاً شرکت در مسابقه خوب و سطح بالا برای یک کشتی‌گیر خیلی خوب است که عیار خودش و مسابقه و حریف دستش بیاید. جدا از روس‌ها، این تورنمنت برای برخی تیم‌های شرکت‌کننده حکم انتخابی تیم ملی‌شان را داشت، بنابراین خارجی‌ها هم خیلی آماده و خوب بودند.

عظیمی در مورد کشتی فینال با ماگومد کوربانوف نایب‌قهرمان سال 2021 جهان تصریح کرد: 2-3 تا اشتباه بچه‌گانه کردم، می‌توانستم او را راحت ببرم ولی تجربه این مسابقه برایم خیلی خوب شد و حتماً از آن درس خواهم گرفت. کوربانوف کشتی‌گیر خیلی فنی‌ای بود.

این کشتی‌گیر 21 ساله سقزی درباره داوری‌های جام یاریگین که به نظر کاملاً یک‌طرفه و در اغلب کشتی‌ها به سود میزبان بود، گفت: کوربانوف بارها و بارها کله زد، دستش زیر گلویم بود، داوری به نفع روس‌ها بود، در حالت پنجاه-پنجاه که هیچ، در حالت 60-40 هم به نفع آنها سوت می‌زدند.

نایب‌قهرمان جام یاریگین روسیه با اشاره به کُچ احسان لشگری در این رقابت‌ها عنوان کرد: آقا احسان یک پا شور و انگیزه است، در مورد خودم می‎‌گویم که خیلی چیزها از او یاد گرفتم و خیلی چیزها مانده که باز هم از او یاد بگیرم. او خیلی اصرار به زیرگیری دارد. از نظر اخلاقی و فنی عالی است. بعد از کشتی با کوربانوف باید خیلی چیزها را به کشتی‌ام اضافه کنم. حضور در این رقابت‌ها تجربه خیلی خوبی برای من شد.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید