فدراسیون فوتبال عربستان علیه حرکت مانچینی
کد خبر: 175

فدراسیون فوتبال عربستان علیه حرکت مانچینی

​رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به انتقاد از رفتار مانچینی در دیدار برابر کره جنوبی پرداخت.

به گزارش سعودی اسپورت، تیم‌ ملی فوتبال عربستان در یکی از حساس‌ترین بازی‌های دور یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف کره جنوبی رفت و در ضربات پنالتی شکست خورد.

روبرتو مانچینی، گران‌ترین سرمربی جام، در ثانیه‌های پایانی بازی رفتاری جنجالی از خود نشان داد که با انتقاد زیاد همراه شد. او قبل از پایان ضربات پنالتی، زمین بازی را ترک کرد و در کنار شاگردانش نماند تا به آن‌ها دلداری دهد.

یاسر المسحل، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به انتقاد از این رفتار مانچینی پرداخت و گفت: رفتار مانچینی درست نبود. ما فرصت کافی برای بررسی آن‌چه رخ داد را داریم. باید دلیل چنین رفتاری فهمیده شود. مانچینی بعد از بازی در رختکن با بازیکنان صحبت کرد و آن‌ها را دلداری داد.

او درباره اخراج مانچینی گفت: هنوز زود است که درباره این موضوع صحبت شود اما باید بگویم که ما از عملکرد فنی تیم راضی هستیم و بازی خوبی را برابر یکی از تیم‌های بزرگ آسیا به نمایش گذاشتیم. ما تا آستانه پیروزی پیش رفتیم اما در آخرین لحظات گل تساوی را دریافت کردیم.

یاسر القحطانی، ستاره سابق فوتبال عربستان نیز در انتقاد از این رفتار مانچینی گفت: یورگن کلینزمن، سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی، بعد از بازی به سمت بازیکنان عربستان رفت و به آنها دلداری داد. این در حالی است که سرمربی مسئول، زمین بازی را ترک و فرار کرد. این در حالی بود که هنوز ضربات پنالتی به پایان نرسیده بود. او با این رفتارش می‌خواست به بازیکنان بگوید که آنها مقصرند و او تقصیری ندارد.

روبرتو مانچینی پس از شکست تیمش مقابل کره جنوبی و حذف از جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: به خاطر ترک زمین عذرخواهی می‌کنم. من کنترل را از دست داده بودم. به کاری که بازیکنانم انجام دادند، افتخار می‌کنم.

او درباره احتمال استعفایش پس از حذف عربستان گفت: متوجه سوالتان نمی‌شوم. ممکن است در فوتبال ببرید یا ببازید.

مانچینی درباره قدم بعدی‌اش در عربستان اضافه کرد: من خیلی ناراحتم که باختیم. با این حال خوشحالم که پیشرفت کردیم و این مهم است. الان ما یک تیم هستیم و باید بیشتر کار کنیم.

منبع: مهر

دیدگاه‌تان را بنویسید