حمله تند رسانه کره ای به یورگن کلینزمن! هیچ استراتژی مشخصی نداری
کد خبر: 125

حمله تند رسانه کره ای به یورگن کلینزمن! هیچ استراتژی مشخصی نداری

یونهاپ نیوز، خبرگزاری دولتی کره‌جنوبی، با لحنی عجیب به یورگن کلینزمن حمله کرده است.

تساوی مقابل اردن باعث شد تا کره‌جنوبی شانس صدرنشینی را از دست بدهد و سرنوشت گروه را نیز به تیم ملی اردن بسپارد. در حالی که بسیاری تصور می‌کردند کره‌جنوبی از این نتیجه راضی است و برای عدم تقابل با ژاپن، این نتیجه را متحمل شده؛ اما خبرگزاری یونهاپ این کشور، با انتشار یادداشتی تند یورگن کلینزمن را بابت نمایش ضعیف تیمش مؤاخذه کرده است.

یونهاپ در این یادداشت با اشاره به نظرات کارشناسان نوشته که تیم کره در این بازی تاکتیک خاصی نداشت و در یک بازی پرفشار، یورگن کلینزمن نه توانست از پیروزی تیمش دفاع کند و نه موفق شد روند بازی را تغییر بدهد.

* همه هواداران تشخیص دادند کلینزمن نسبت به اردن نگاه بالا به پایین دارد، این نشان از «ضعف» او داشت. او می‌خواست تکیه بر عملکرد و توانایی فردی بازیکنان داشته باشد.

* هواداران همچنین نگرانی‌های خود را ابراز کردند، زیرا کلینزمن که برای رسیدن به آرزوی دیرینه خود یعنی قهرمانی برای اولین بار در 64 سال به قطر رفت، عملکرد متزلزلی از بازی دوم نشان داد و به سختی از شکست اجتناب کرد.

* کارشناسان بر این باورند که افت ناگهانی کلینزمن که به نظر می‌رسید در مسیر خود قرار گرفته است، دلایل فنی و تاکتیکی دارد و او نتوانسته تیمش را به خوبی آماده یک تورنمنت کند.

* عملکرد یک بازیکن ناگزیر فراز و نشیب‌هایی دارد. کلینزمن 7 بازی را با به حداکثر رساندن توانایی بازیکنان پیروز به پایان رساند، اما این بار نتوانست عملکرد فردی بازیکنان را تغییر بدهد.

* یک نکته مشترک این است که وقتی چنین اتفاقی (عملکرد ضعیف فردی بازیکنان) می افتد، مانند بازی اردن، هنوز هیچ حرکت تاکتیکی یا استراتژیکی در سطح تیم برای جبران آن وجود ندارد.

* هان جون هی (کارشناس): در روزی مثل این بازی که شرایط کلی بد بود، باید صحنه‌ای می‌بود که مسابقه با حرکات سازمان یافته و ارگانیک حل می‌شد، اما نتوانستیم راه حلی در این راستا پیدا کنیم. این یک نمایش ثابت با یک حمله یکنواخت بود.

* پارک مون سونگ (مفسر): کلینزمن فوتبالی بازی می‌کند حتی در حد جام ملت‌های آسیا هم نیست. معلوم نیست که او می‌خواهد چه نوع فوتبال، تاکتیک‌ها و روش‌هایی را به نمایش بگذارد.

*  پارک چان ها: وقتی لی کانگ این و سون هیونگ مین عالی هستند، نگرانی وجود ندارد اما وقتی این دو افت کنند، مشخص می‌شود که کلینزمن هیچ برنامه و روشی برای رسیدن به برد ندارد.

منبع: ورزش3

دیدگاه‌تان را بنویسید