تکرار داستان جشن قهرمانی تراکتور در لیگ هلند
کد خبر: 1836

تکرار داستان جشن قهرمانی تراکتور در لیگ هلند

هواداران یک تیم فوتبال در هلند برای تیم محبوب‌شان در حالی که هنوز موفقیتش قطعی نشده بود جشن گرفتند.

به نقل از یو‌اس‌ای تودی، شمارش معکوس برای صعود تیم رودا کرکراد هلند در دسته دوم فوتبال باشگاهی این کشور از مدتی قبل آغاز شده بود اما هواداران ذوق زده این تیم قبل از پایان شمارش، جشن صعود را برپا کردند غافل از اینکه تیم‌شان روی کاغذ هنوز قهرمان نشده است.

شب گذشته (جمعه) تیم رودا صدرنشین جدول رده‌بندی رقابت‌های ارسته دیویژه در ورزشگاه پارکشتاد لیمبورگ میهمان خود تیم کامبور را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و مقدمات جشن راهیابی به لیگ دسته اول را فراهم کرد. تنها چیزی که رودا برای آغاز این جشن نیاز داشت توقف تیم سوم جدول یعنی خرونینخن در بازی همزمان برابر تیم تلستار بود. در آن بازی نیز همه چیز داشت بر وفق مراد رودا پیش می‌رفت و تا آخرین ثانیه‌ها خرونینخن با نتیجه یک بر صفر از حریف خود عقب بود. در این بین گوینده ورزشگاه پارکشتاد لیمبورگ که به اندازه کافی برای قطعی شدن نتیجه بازی همزمان صبر نداشت، پیش از به صدا درآمدن سوت پایان نبرد خرونینخن و تلستار، از بلند‌گوهای ورزشگاه اعلام کرد که خرونینخن مسابقه را باخته و صعود رودا به دسته اول قطعی است.

به این ترتیب هواداران ذوق زده تیم رودا به داخل زمین بازی هجوم بردند تا در کنار بازیکنان محبوب‌شان جشن صعود را برپا کنند غافل از اینکه در پنجمین دقیقه وقت‌های تلف شده دیدار خرونینخن و تلستار، توماس فن برگن توانسته بود گل تساوی را برای خرونینخن بزند و کورسوی امید آن برای بازگشت به اردویسه را زنده نگه دارد. اتفاقی که داستان را برای هواداران رودا دراماتیک‌تر کرد، گلزنی مجدد تلستار در واپسین دقیقه‌های بازی بود که داور آن را مردود اعلام کرد.

پس از این ماجرا ویم فرینز گوینده ورزشگاه پارکشتاد لیمبورگ، به اشتباه خود اعتراف کرد و مسئولیت هرج و مرج ایجاد شده را برعهده گرفت. او به «فوتبال اینترنشنال هلند» گفت: «یکسری اطلاعات غلط را به هواداران انتقال دادم. یکی به من گفت که تلستار گل زده است. افرادی هم که کنار من نشسته بودند داشتند اشک شوق می‌ریختند. همچنین بازیکنان از رختکن به زمین بازی برگشتند و همه داشتند جشن می‌گرفتند. بنابراین من هم فکر کردم که حتماً همه چیز تمام شده است. به همین دلیل هم از طریق بلند‌گوها اعلام کردم که تلستار گل زده است. کمی بعد اما خبر دادند که گل تلستار مردود اعلام شده است.»

جشن زودهنگام هواداران تیم رودا اگرچه خراب شد اما آنها هنوز این شانس را دارند که جشنی دیگر برپا کنند که البته این بار کار تیم‌شان سخت‌تر است. تیم رودا 6 روز دیگر میزبان خرونینخن است و با یک تساوی هم صعودش را مسجل خواهد کرد. باخت در این بازی اگرچه دو تیم را هم امتیاز خواهد کرد اما به دلیل تفاضل گل بهتر خرونینخن حکم به صعود این تیم خواهد داد. در حال حاضر در جدول رده‌بندی لیگ دسته دوم هلند در فاصله یک هفته به پایان این رقابت‌ها، تیم ویلم با 76 امتیاز صدرنشین است، رودا با 75 امتیاز در رده دوم قرار دارد و خرونینخن 72 امتیازی سوم است.

این موضوع شبیه اتفاقی بود که برای تراکتور در فصل 94-93 در لیگ ایران رخ داد و به اشتباه در ورزشگاه اعلام شد که تراکتور قهرمان شده در حالی که چنین اتفاقی رخ نداده بود و در آن سال سپاهان عنوان قهرمانی را به دست آورد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار