ژاپن 3 - بحرین 1/ سامورایی ها در انتظار ایران
کد خبر: 190

ژاپن 3 - بحرین 1/ سامورایی ها در انتظار ایران

تیم فوتبال ژاپن مطابق انتظار در یک بازی آسان و بدون دردسر توانست از سد شاگردان پیتزی عبور کند و حالا در یک چهارم نهایی در انتظار برنده بازی ایران و سوریه خواهد بود.

پیش از اینکه تمام نگاه‌ها به بازی ایران و سوریه به عنوان آخرین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا دوخته شود، بحرین و ژاپن در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم می‌روند. موریاسو تیمش را با ترکیبی هجومی به میدان فرستاده و آنها به دنبال رسیدن به گل از همان دقایق ابتدایی هستند. البته از طرفی هم حواس‌شان جمع خواهد بود تا مانند بازی عراق روی توپ‌های ارسالی از جناحین مقابل یک تیم قیزیکی دیگر غافلگیر نشوند.

شرح گل:

گل اول ژاپن (١-٠):  در دقیقه ٣١ شوت سهمگین مایکوما از پشت محوطه جریمه به تیرک عمودی دروازه لطف‌الله برخورد کرد و در برگشت دوآن که از تله آفساید گریخته بود توپ را تصاحب کرد و با یک بغل پای چپ ساده در موقعیت تک به تک و در حالی که گلر بحرین هنوز از جا بلند نشده بود، دروازه بحرین را باز کرد.

گل دوم ژاپن (۲-۰): در دقیقه ۴۸ اشتباه هزا علی مدافع میانی تیم فوتبال بحرین و پاس رو به عقب او در فشار مهاجمین ژاپن به کوبو رسید و او هم با یک ضربه پای چپ به زاویه مخالف دروازه لطف‌الله را برای دومین بار باز کرد. این گل در ابتدا از سوی داور کویتی مردود اعلام شد ولی پس از مرور صحنه آهسته داور گل را صحیح اعلام کرد و در واقع تشخیص داد که پاس مدافع بحرین تحت فشار به کوبا نرسیده است.

گل اول بحرین (2-1): در دقیقه ۶۳ بحرین که پس از گل دوم برای جبران نتیجه پیش کشیده بود موفق شد روی ارسال یک کرنر و ضربه سر مهاجم خود که در ادامه با اشتباه سوزوکی و اوئدا همراه شد به گل اول دست پیدا کند و با امیدواری بازی را دنبال کند.

گل سوم ژاپن (3-1): در دقیقه ۷۰ اوئدا که فعال‌ترین بازیکن زمین بوده و یک گل به خودی و یک گل پنبه بحرین زده پس از اشتباهی که داشت بلافاصله با یک حرکت تکنیکی تماشایی دو سه بازیکن بحرین را پشت سر گذاشت و با شوتی که از میان پاهای لطف‌الله عبور داد گل سوم را به نام خود زد تا حالا با ۴ گل زده یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان بهترین گلزن مسابقات هم باشد.

لحظات حساس:

دقیقه ١٠: ضربه سر پر قدرت اوئدا با واکنش بسیار خوب لطف الله سنگربان بحرین به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ١٢: علی مدن در موقعیت تک به تک قرار گرفت ولی ضربه او توسط سوزوکی مهار شد و در ادامه کمک داور آفساید اعلام کرد.

دقیقه ٢٩: شوت علی مدن از پشت محوطه جریمه با شیرجه سوزوکی در اختیار سنگربان ژاپن قرار گرفت. 

دقیقه ۶۰: ژاپن توانست روی یک حرکت تیمی زیبا به گل سوم مسابقه دست پیدا کند اما پس از به ثمر رسیدن این گل پرچم کمک بالا رفت و وی‌‌ای‌آر هم آن را تایید کرد.

دقیقه ۷۷: این بار ریتسو دوان بود که به قلب خط دفاعی بحرین زد و با عبور از دو بازیکن اقدام به پاس رو به عقب کرد. توپ بار دیگر از بین پاهای لطف‌الله عبور کرد ولی در آخرین لحظات به او برخورد داشت کرنر شود

دقیقه 85: میتوما با یک حرکت تکنیکی فوق العاده دو بازیکن بحرین را از پیش رو برداشت و در ادامه بازیکن هم‌تیمی را در موقعیت تک به تک قرار داد ولی کنترل مینامینو خوب نبود و لطف الله توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۹۰+۴: آسانو مهاجم تازه وارد تیم ملی فوتبال ژاپن در موقع تک به تک با لطف‌الله برای گلزنی تلاش کرد ولی ضربه او با واکنش سنگربان بحرین به جایی نرسید.

حاشیه‌ها:

ژاپن با کسب رتبه دوم گروه چهارم و بحرین با کسب مقام اولی گروه پنجم به این دیدار در مرحله یک هشتم رسیده‌اند.

سرشناس‌ترین غایب این مسابقه مینامینو ستاره موناکو است که از روی نیمکت کار را دنبال می‌کند. موریاسو به دلیل مصدومیت جزئی این بازیکن روی حضور ثابت او ریسک نکرده است.

برنده این مسابقه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده ایران و سوریه می‌رود که از ساعاتی دیگر آغاز می‌شود.

در ٣٠ دقیقه ابتدایی ژاپن بر بازی تسلط داشته اما نتوانسته به جز یک موقعیت خطر خاصی روی دروازه بحرین ایجاد کند.

هاتاته دقایقی پس از گل ژاپن با مصدومیت مواجه شد تا موریسا به جای او وارد زمین شود و موریاسو اولین تعویض خود را اجباری انجام بدهد.

پس از گل اول بحرین موریاسو بلافاصله دست به کار شد و با تعویض دو بازیکن قصد دارد جریان مسابقه را عوض کند. مینامینو و میتوما وارد شدند و کوبو و ناکایاما زمین مسابقه را ترک کردند.

لاوئدا و ریتسو دوآن در دقیقه 80 با تصمیم موریاسو تعویض شدند تا روی نیمکت بنشینند و استراحت مناسبی برای بازی بعدی داشته باشند که به احتمال فراوان مقابل ایران خواهد بود.

گل بحرین به نام سوزوکی سنگربان ژاپن ثبت شده است.

منبع: ورزش3

دیدگاه‌تان را بنویسید