صعود سه پله‌ای هندبال دختران ایران
کد خبر: 3090

صعود سه پله‌ای هندبال دختران ایران

تیم هندبال دختران ایران در حالی کارش را در مسابقات قهرمانی جهان به پایان رساند که در رتبه بیست و هفتم قرار گرفت.

 مسابقات هندبال جوانان دختر قهرمانی جهان در حالی به پایان رسید که تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران با پیروزی در آخرین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان و صعود سه‌پله‌ای نسبت به دور قبل به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در آخرین بازی خود در بیست و چهارمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی جوانان دختر جهان در مقدونیه شمالی به مصاف تیم آسیایی ازبکستان رفت و با پیروزی 40 بر 31 برابر این تیم، در رده بیست و هفتم جهان ایستاد و‌ نسبت به دوره قبل صعود سه پله‌ای داشت.

تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در نخستین حضور خود در مسابقات قهرمانی جوانان دختر جهان که سال 2022 در اسلوونی برگزار شد، در رده سی‌ام قرار گرفت و در این دوره توانست در دومین حضور خود در این رقابت‌ها جایگاه بیست و هفتم را به نام خود ثبت کند تا بدین ترتیب سه پله در جدول رده‌بندی نسبت به اولین سال حضور خود، صعود کند.

آسمان بدوی، فاطمه مریخ، شهرزاد نصوحی، نسترن فراهانی، الناز یارمحمدی توسکی، مائده عشاقی، زهرا فتوتی، صبا دهقانی، فاطمه شاهین، سعیده غصنفری، آرزو بهمئی، الهه نیکان، صبا زنگنه، محدثه شعبانی، غزاله مهری و هستی آرین‌فر 16 بازیکن ایران در این مسابقات بودند.

نتایج تیم ملی هندبال دختران ایران در قهرمانی جوانان جهان به شرح زیر است:

ایران 11 - 34 هلند

ایران 15 - 33 رومانی

ایران 22 - 30 برزیل

ایران 23 - 26 تونس

ایران 27 - 25 شیلی

ایران 40- 31 ازبکستان

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار