​تفکرات آرژانتینی برابر تیم ملی ایران/«پیرمردی»که باید از او ترسید!
کد خبر: 148

​تفکرات آرژانتینی برابر تیم ملی ایران/«پیرمردی»که باید از او ترسید!

​تیم ملی فوتبال سوریه که رقیب ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیاست، با تفکراتی به میدان خواهد آمد که ناشی از فوتبال آرژانتینی است و همین اتفاق کار را سخت خواهد کرد.

تیم ملی فوتبال سوریه برای نخستین بار در تاریخ حضورش در جام ملت‌های آسیا به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کرده و باید در این مرحله به مصاف تیم ملی ایران برود.

«هکتور رائول کوپر» سرمربی ۶۸ ساله پیشین تیم‌های والنسیا اسپانیا و اینتر ایتالیا حالا در سوریه روندی را تکرار می‌کند که در آن تبحر خاصی دارد. سرمربی آرژانتینی سوری‌ها دقیقا روندی را طی کرد که با آن توانست والنسیا را نایب قهرمان لالیگا اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا کند. او در اینتر نیز عملکردی تحسین برانگیز داشت تا آنجا هم تیمش را نایب قهرمان کند.

دستاوردی که در فوتبال ملی نیز با تجربه نایب قهرمانی اش همراه با مصر در جام ملت‌های آفریقا و سپس صعود با این تیم پس از نزدیک به دو دهه به جام جهانی ۲۰۱۸ تکرار کرد.

کوپر برای اینکه موفقیت‌های ملی اش را با سوریه نیز تکرار کند تصمیم گرفت بازیکنان دو تابعیتی را دعوت کند تا امثال آیهام اوسو (مدافع متولد سوئد اسلاویا پراگ)، عبدالرحمان ویس (مدافع متولد یونان آتن کالیسیا) ازکوئل هام (هافبک متولد آرژانتینی ایندیپندنت) المار آبراهام (هافبک متولد سوئد اسکوده سوئد) ابراهیم حصار (هافبک متولد آرژانتین بلگرانو)، پابلو صباغ (مهاجم متولد کلمبیا آلیانز لیما پرو)، آنتونیو یاکوب (مهاجم متولد سوئد اوسترس) و جلیل الیاس (هافبک متولد آرژانتین جوهور دارالتعظیم مالزی) پیراهن این تیم را بر تن کنند.

تفکرات آرژانتینی برابر تیم ملی ایران/«پیرمردی»که باید از او ترسید

تفکرات دفاعی کوپر حالا شهرت وسیع در بین اهالی فوتبال آسیا پیدا کرده است تا از سوری‌ها به عنوان تیمی با شیوه کاملا شبیه به آرژانتین در قاره آسیا یاد شود.

نگاه متفاوت سوریه به رقابت‌های جام ملت‌های آسیا آنها را زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی ایران نیز برده است تا علاوه بر تاکید روی دستورات تاکتیکی خودشان به نتایج حاصل از آنالیز رقیب خود در جام ملت‌های آسیا نیز توجه داشته باشند.

دیدار تیم‌های ملی ایران و سوریه ساعت ۱۹:۳۰ چهارشنبه یازدهم بهمن ماه در یک هشتم نهایی ACL۲۰۲۳ برگزار می‌شود.

منبع: مهر

دیدگاه‌تان را بنویسید