عیار تیم ملی مقابل ژاپن مشخص می‌شود
کد خبر: 158

عیار تیم ملی مقابل ژاپن مشخص می‌شود

​کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است که عیار شاگردان امیر قلعه‌نویی در صورت صعود به مرحله یک چهارم نهایی و تقابل احتمالی با ژاپن مشخص می‌شود.

رسول کربکندی در خصوص صعود ایران به مرحله یک هشتم نهایی و صدرنشینی در گروه C جام ملت‌ها اظهار داشت:  تیم ملی در دیدار با امارات شرایط بهتری نسبت به بازی قبل مقابل هنگ‌کنگ داشت. ترکیب تیم ملی دچار تغییرات مثبتی شده بود و نوع بازی تیم ملی هجومی و منظم‌تر از قبل بود. امارات هم در این بازی چون شانس صعود داشت با روحیه بازی کرد اما به هر حال توان این تیم به ملی‌پوشان ما نرسید. بازیکنان ما غیر از 2،3 صحنه خیلی کم‌اشتباه‌تر از بازی با هنگ‌کنگ بازی کردند.

وی ادامه داد: ما در مرحله حذفی نباید به راحتی به حریفان پنالتی بدهیم. در صحنه‌ای که ما از امارات گل خوردیم، سمت راست ما خیلی خالی بود و دو مدافع ما به راحتی جا ماندند و دریبل خوردند. البته اگر پنالتی امارات گل می‌شد ممکن بود شرایط به گونه‌ای دیگر رقم بخورد که خوشبختانه بیرانوند ضربه مهاجم امارات را مهار کرد و تیم ملی را در بازی نگه داشت. خوشبختانه ما در فاز هجومی خیلی خوب بازی کردیم. زوج طارمی و آزمون نقطه مثبت تیم ملی است. این دو بازیکن از هماهنگی بالایی در بازی برخوردار هستند و با چشم بسته یکدیگر را در محوطه جریمه حریف پیدا می‌کنند. به نظر من قرار گرفتن بازیکنانی مثل قلی‌زاده، قدوس و قایدی در کنار طارمی و آزمون، ترکیب فوق‌العاده‌ای را برای ما در بخش هجومی تیم ملی به وجود می‌آورد.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره تقابل شاگردان قلعه‌نویی با سوریه در مرحله یک هشتم نهایی گفت: مسلما بازی با سوریه متفاوت با 3 بازی گذشته ما در مرحله گروهی است، اما من فکر می‌کنم تیم ملی در مقابل این تیم هم خیلی کار سختی نخواهد داشت و می‌توانیم از این مرحله هم عبور کنیم. اما ما در مرحله بعد به احتمال فراوان باید در انتظار ژاپن باشیم و به نظر من عیار ما در مرحله یک چهارم نهایی مشخص خواهد شد.

کربکندی در خصوص رویارویی احتمالی ایران و ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی عنوان کرد: ما نباید ذهن‌مان را به بازی با ژاپن معطوف کنیم. تیم ملی اگر می‌خواهد قهرمان شود باید همه تیم‌ها را ببرد. ویژگی بازی‌های ایران این است که بازی‌های ایران مرحله به مرحله سخت‌تر می‌شود. تیم ملی در این دوره، فاکتورهای لازم برای قهرمانی را دارد و تنها نگرانی ما ضعف خط دفاعی است که ممکن است مقابل تیم‌هایی مانند ژاپن و کره‌جنوبی مشکل‌ساز شود. تیم ملی تا نیمه نهایی یک دیدار سخت دارد و اگر هوشیار باشیم برای رسیدن به فینال خیلی کار سختی نداریم.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار