ایران و ژاپن مدعیان اصلی قهرمانی هستند
کد خبر: 179

ایران و ژاپن مدعیان اصلی قهرمانی هستند

​گزارشگر شبکه «الکأس» قطر از تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن به‌عنوان مدعیان اصلی قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ نام برد.

محمد عبدالله گزارشگر شبکه «الکأس» درباره میزبانی قطر از هجدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: جام بسیار خوبی برای مردم قطر است. تیم‌های زیادی بودند که اهمیت زیادی به آنها داده نمی‌شد، اما دیدیم تیمی چون فلسطین برای اولین بار به مرحله حذفی صعود کرد.

وی در مورد وضعیت تیم ملی کشورمان خاطرنشان کرد: ایران در هر سه دیدار خود در مرحله گروهی پیروز شد و بهترین تیم این مرحله به‌شمار می‌رفت. این تیم به‌همراه ژاپن و کره جنوبی به مراحل نهایی جام ملت‌های آسیا صعود می‌کنند.

گزارشگر شبکه «الکأس» درباره مدعیان اصلی جام ملت‌های آسیا 2023 تصریح کرد: ایران و ژاپن مدعیان اصلی هستند. ایران بازیکنان حرفه‌ای و باکیفیتی چون مهدی طارمی دارد.

عبدالله با اشاره به وضعیت خط دفاعی تیم ملی ایران گفت: من مدافعان ایران را می‌شناسم و به‌نظرم دچار مشکل می‌شوید. تیم خوبی در اختیار دارید و بازیکنانی حرفه‌ای و خوب در آن بازی می‌کنند. بسیاری از آنها خارج از ایران به میدان می‌روند و سال‌هاست کنار هم بازی می‌کنند. ایران می‌تواند به مراحل نهایی برسد، اما کار سختی پیشِ‌رو دارد.

وی در مورد شناخت خود نسبت به بازیکنان ایرانی گفت: امید ابراهیمی و شجاع خلیل‌زاده دوستان خوب من هستند. بازیکنان ایرانی بسیاری هستند که آنها را به‌مدت زیادی می‌شناسم و با این نفرات در ارتباط هستم. دوستان خوبی چون مجتبی جباری، سید جلال حسینی و پژمان منتظری را می‌شناسم.

گزارشگر شبکه «الکأس» عنوان کرد: شجاع در الریان، کنعانی‌زادگان در الاهلی و ابراهیمی در الشمال بازی کرده‌اند و ایران با این بازیکنان می‌تواند در هر تورنمنتی رقابت کند؛ نه‌فقط در آسیا.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید