مورایس: مراقبت ایرانی‌ها از جنبه‌های اخلاقی را تحسین می‌کنم
کد خبر: 1874

مورایس: مراقبت ایرانی‌ها از جنبه‌های اخلاقی را تحسین می‌کنم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: در ایران بسیار مراقب جنبه‌های اخلاقی هستند و این یکی از مواردی است که آن را تحسین می‌کنم.

ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال خوزستان اظهار داشت: خیلی خوشحالم که شما را پس از مدت‌ها می‌بینم و همانطور که می‌دانید اصفهان، نصف جهان! بازی فردا مقابل تیمی که برای بقا تلاش می‌کند، بسیار حساس خواهد بود. تیم (استقلال خوزستان) در این شرایط معمولاً تلاش و انگیزه دو برابری دارد و ما برای پیروزی باید به‌خوبی تلاش کنیم.

وی در واکنش به خبرنگاری که از توهین زننده هوادار سپاهان به بانوان هوادار گلایه کرد، گفت: توهین به آقایان یا بانوان، خلاف ارزش‌های انسانی است و پذیرفته نیست. باید همدیگر را به‌عنوان انسان درک کنیم و فراموش نکنیم که دوستی و انسانیت، ارزش‌های والای ورزش محسوب می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره برنامه‌اش برای بازی مقابل استقلال خوزستان و آینده خاطرنشان کرد: برای دیدار امروز آماده شده‌ایم و نمی‌خواهم نتیجه مسابقه را پیش‌بینی کنم. من به آینده فکر می‌کنم و هر کسی برنامه‌هایی برای آینده دارد. تلاش می‌کنم فردای خودم را مثبت ببینم، اما کارهای خودم را بر مبنای آینده پیش نمی‌برم. دوست دارم در لحظه زندگی کنم و امروز خودم را بهتر از دیروز کنم. برنامه پنج یا 10 ساله ندارم. آینده را برای همه شبیه بهشت می‌بینم.

مورایس با تمجید از اهمیت دادن مردم کشورمان به اخلاقیات تصریح کرد: در ایران بسیار مراقب جنبه‌های اخلاقی هستند و این یکی از مواردی است که آن را تحسین می‌کنم. بچه‌هایی در خانه هستند که فوتبال را دوست دارند و آن را تماشا می‌کنند. وقتی فوتبال پخش می‌شود، آموزش مردم آن منطقه و کشور را نشان می‌دهیم. وقتی این موارد در تلویزیون به نمایش درمی‌آید، فکر نمی‌کنم بخواهیم مردم فکر کنند که این سطح آموزش مردم ماست.

وی با بیان اینکه ذهنیت بازیکنانش را برای دیدار با استقلال خوزستان آماده کرده است، اظهار کرد: هر دیدار نسبت به دیدار قبلی متفاوت است و نقاط قوت هر تیم نسبت به تیم دیگر تفاوت دارد. در عین اعتقاد به کیفیت خودمان، بیشتر از هر چیزی باید به حریف خودمان احترام بگذاریم. گاهی مواردی مانند بازی با صنعت نفت رخ می‌دهد که باید بپذیریم و از آن بگذریم. در این شرایط باید با مسئولیت و تمرکز بیشتری پیش برویم.

سرمربی سپاهان اصفهان ضمن تمجید مجدد از استقلال خوزستان بیان کرد: استقلال خوزستان تیم خوبی است که برای بقا می‌جنگد. این فصل از زمانی به بعد کمی غیرعادی شد و نتایج بسیار نزدیک بودند. مثلاً دیدیم که استقلال خوزستان مقابل پرسپولیس 2-2 مساوی کرد. گاهی نتوانستیم شرایط را کنترل کنیم که این ماهیت فوتبال است. می‌بینیم که لیگ برتر آسان نیست.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار