آشنایی با رویکرد تاکتیکی سرمربی جدید پرسپولیس
کد خبر: 3000

آشنایی با رویکرد تاکتیکی سرمربی جدید پرسپولیس

سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس رویکرد خاصی در کار با بازیکنانش دارد.

 باشگاه پرسپولیس سرانجام پس از کش و قو‌س‌های فراوان و مطرح شدن نام‌هایی همچون والتر ماتزاری، جون فن‌اسخیپ و چسلاو میخنیویچ سرانجام خوان کارلوس گاریدو را به‌عنوان سرمربی جدید این تیم و به‌عنوان جانشین اوسمار ویرا معرفی کرد.

این مربی اسپانیایی که متولد شهر والنسیاست، تجربه‌ای به‌عنوان بازیکن نداشته و از سال 1993 میلادی کارش در عرصه مربیگری را آغاز کرده و اولین تیمی که در رده حرفه‌ای هدایتش را برعهده داشته، ویارئال در سال 2010 بوده است و در ادامه هدایت تیم‌هایی همچون کلوب بروژ، رئال بتیس، الاهلی مصر، رجا کازابلانکای مراکش، العین امارات و الوداد مراکش را برعهده داشته است.

خوان کارلوس گاریدوی 55 ساله در آخرین تجربه مربیگری‌اش بین سال‌های 2023 تا 2024 روی نیمکت سرمربیگری تیم مدینه الجزایر حضور داشته است. او در این تیم الجزایری البته به مشکل خورد و بازیکنانش را به عدم تعهد به این تیم و مصدومیت ساختگی به منظور عدم شرکت در مسابقات متهم کرد. او در این تیم آمار 23 برد، شش تساوی و 13 شکست را از خود بر جای گذاشت.

این مربی اسپانیایی تاکنون با الاهلی مصر یک قهرمانی در سوپرجام مصر و یک قهرمانی در جام کنفدراسیون‌های آفریقا کسب کرده و با رجا کازابلانکا هم یک بار فاتح جام حذفی مراکش و یک بار فاتح جام کنفدراسیون‌های آفریقا شده است.

از نظر تاکتیکی، گاریدو بر این باور است که حفظ تعادل تیمی در بازی خیلی مهم و کلیدی است و اعتقاد دارد ایجاد تعادل در حمله و دفاع می‌تواند باعث برتری تیمش بر رقبا شود. او به استفاده از بازیکنان جوان و آکادمی باشگاه نیز علاقه‌مند است و این در دوران حرفه‌ای‌اش مشهود است.

او تاکنون با بازیکنانی همچون رابرت پیرس، سانتی کاسورلا و گودین کار کرده و به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه مسلط است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار