درباره تیم‌ فوتبال نوجوانان که در مسیر تاریخ‌سازی قرار دارد
کد خبر: 81

درباره تیم‌ فوتبال نوجوانان که در مسیر تاریخ‌سازی قرار دارد

پسران آینده

⚽️ اصلا هم این طور نیست که بگوییم «از این بهتر نمی‌شد». خیلی هم می‌توانست از این بهتر باشد. می‌توانست این‌گونه باشد که در جام‌جهانی نوجوانان، اگر تیم‌ملی ایران آن گل لحظه آخری را از انگلیس نمی‌خورد با احتساب برد شاهکار مقابل برزیل و پیروزی پرگل مقابل نیوکالدونیا به عنوان صدرنشین از گروه خود صعود می‌کرد.

⚽️ می‌توانست به انگلیس نبازد، مساوی کند و حتی ببرد. می‌توانست گل‌های بیشتری به نیوکالدونیا بزند. اما به هر حال این تیم و هر آنچه که تا اینجا در جام‌جهانی از خود بجا گذاشته شایسته تقدیر و تمجید فراوان است.

⚽️  این بچه‌های دهه هشتادی نشان دادند باید به گسترده‌ترین، بیشترین و حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن روی این رده سنی سرمایه‌گذاری شود، پای‌شان را از پله‌های هواپیما پایین نگذاشته باید با یک تیم باشگاهی قرارداد ببندند و اصلا چندین و چند برنامه دیگر درباره آنها اجرایی شود.

⚽️  قطعا و حتما مسئولان فدراسیون فوتبال بهتر می‌دانند و خوب می‌دانند چه کنند تا مبادا این پسران دهه هشتادی و این استعدادها، انگیزه‌، انرژی، امید و آینده‌شان هدر نشود و از بین نرود. نکند خدای نکرده بلد نباشند و ندانند؟

⚽️ یکی از اصلی‌ترین شروط و راه‌های هدر نشدن و از بین نرفتن این استعدادهای موجود در تیم‌ملی نوجوانان این است که بعد از بازگشت به ایران در یک تیم باشگاهی حضور داشته باشند، قرارداد ببندند و طبق موازین حرفه‌ای به فوتبال خود ادامه دهند.

⚽️   اکنون چند بازیکن تیم‌ملی در تیم‎های رده‌های سنی باشگاهی حضور دارند اما این موضوع درباره بخش عمده بازیکنان این تیم‌ملی صدق نمی‎کند.

⚽️   برای این‌که با سرنوشت بازیکنان مستعد اما بدون باشگاه آشنا شوید کافی است تیم‌ملی قبلی نوجوانان را به خاطر بیاورید‌؛ آن پسرها هم در جام‎جهانی به مرحله حذفی راه پیدا کردند و همان زمان آنها را به عرش بردند و کلی تعریف و تمجید نثارشان کردند. 

 

منبع: جام جم

دیدگاه‌تان را بنویسید