پیش‌بینی ابررایانه از سرنوشت لیگ برتر انگلیس
کد خبر: 1064

پیش‌بینی ابررایانه از سرنوشت لیگ برتر انگلیس

قهرمان فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس، توسط یک ابر رایانه پیش‌بینی شد.

در حالی که تنها 7 هفته دیگر به پایان فصل جاری لیگ برتر فوتبال انگلیس باقی مانده است، کورس سه تیم بالانشین جدول یعنی لیورپول، آرسنال و منچسترسیتی برای کسب عنوان قهرمانی به شدت داغ است. در جدول، لیورپول با 70 امتیاز صدرنشین است، آرسنال با 68 امتیاز در رده دوم قرار دارد و منچسترسیتی هم با 67 امتیاز در رده سوم ایستاده است. به این ترتیب لغزش هر یک از این سه تیم در ادامه فصل، منجر به تغییر جایگاه آنها خواهد شد و این مسئله پیش‌بینی قهرمان را سخت‌تر می‌کند.

در این بین علاقه‌مندان به هوش مصنوعی و فناوری‌های رایانه‌ای، توسط یک ابر رایانه، قهرمان فصل جاری لیگ برتر جزیره را پیش بینی کرده‌اند که بر اساس آن، لیورپول در نهایت فاتح کورس قهرمانی خواهد شد.

در پیش‌بینی صورت گرفته توسط ابررایانه «بتسیز» لیورپول تا پایان فصل صدرنشین خواهد ماند تا یورگن کلوپ با کسب دومین قهرمانی‌اش در لیگ برتر انگلیس با قرمزپوشان مرسی‌ساید خداحافظی کند. بتسیز بازی‌های باقیمانده از لیگ برتر را 100 هزار بار شبیه‌سازی کرده و نتیجه آن تعیین شانس 49 درصدی برای قهرمانی لیورپول، شانس 35.1 درصدی برای قهرمانی آرسنال و شانس 15.9 درصدی برای منچسترسیتی بوده است. همچنین طبق پیش‌بینی ابررایانه، لیورپول با تنها یک امتیاز بیشتری نسبت به آرسنال قهرمانی‌اش را جشن خواهد گرفت.

 

منبع: تسنیم
  • Parsa ارسالی در

    امسال آرسنال قهرمانه احتمالا

  • ناشناس ارسالی در

    ابررایانه حواسش نبوده که یه نابغه پشت تیم سیتی هست

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار