شاگردان کلینزمن از فاجعه گریختند!
کد خبر: 117

شاگردان کلینزمن از فاجعه گریختند!

در حساس‌ترین تقابل گروه پنجم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2023، تیم ملی اردن با ثبت کامبک برابر کره‌جنوبی موفق شد بردی 2 بر یک را به‌دست آورد.

 نهمین روز از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2023 از راه رسید و بعد از آنکه در طول 3 روز اخیر تیم‌های ملی قطر، استرالیا، عراق و ایران توانستند صعود خود به مرحله حذفی را مسجل کنند، نوبت به برگزاری دیدارهای گروه پنجم رسید؛ جایی‌که تیم‌های ملی اردن، کره‌جنوبی، بحرین و مالزی حضور دارند و با توجه به برتری قاطع اردن و کره‌جنوبی در دور اول مرحله گروهی، این 2 تیم مدعیان اصلی در مسیر صدرنشینی در گروه پنجم محسوب می‌شوند.

شاگردان یورگن کلینزمن در تیم ملی کره‌جنوبی، بازی نخست را با برتری 3 بر یک مقابل بحرین به پایان بردند و اردنی‌ها هم موفق شدند با 4 گل برابر مالزی به پیروزی برسند. با توجه به اهمیت بالای نتیجه‌گیری در دیدارهای رودررو برای چینش جدول، 2 تیم امروز در دیداری مستقیم در شرایطی برابر هم به میدان رفتند که برد هر کدام از آن‌ها می‌توانست نه‌تنها صعودشان به مرحله حذفی را مسجل کند، بلکه سرگروهی تیم برنده هم مسجل می‌شد و همین مسئله سبب شد تا دوئل شاگردان کلینزمن و عموته از حساسیت فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد.

ترکیب تیم ملی اردن

یزید ابولیلا، سالم العجالین، یزان العرب، عبدالله نصیب، محمود المردی (از دقیقه 74: محمد الحشاش)، رجایی عاید (از دقیقه 74: محمود صالح)، نذار الرشیدان (از دقیقه 84: ابراهیم سامی)، احسان حداد، علی علوان، یزان النعیمات (از دقیقه 84: انس الاوادات) و موسی التعمری

سرمربی: حسین عموته

ترکیب تیم ملی کره‌جنوبی

جو هی ن‌وو، لی کی جی (از دقیقه 46: تائه هوان کیم)، کیم مین جائه، سونگ وو پارک (از دقیقه 46: هیئون سئوک هونگ)، هوانگ این‌بئوم، سون هیونگ مین، چو گوئه‌سونگ (از دقیقه 69: هیون گیو اوه)، لی جائه‌سونگ (از دقیقه 69: وو یئونگ جئونگ)، جونگ سئونگ‌هیونگ، لی کانگ این و سئول یونگ‌وو

سرمربی: یورگن کلینزمن

2 تیم از ساعت 15 به وقت تهران در ورزشگاه الثمامه کار خود را با قضاوت سلمان احمد فلاحی آغاز کردند که کره‌ای‌ها در دقایق ابتدایی مسابقه نمایشی تهاجمی را از خود به جای گذاشتند. سون هیونگ مین فوق‌ستاره تیم ملی کره‌جنوبی که در دیدار نخست کم‌فروغ بود، در این مسابقه شروعی درخشان داشت و توانست برای تیمش پنالتی بگیرد و خودِ او با یک ضربه چیپ دیدنی دروازه تیم ملی اردن را در دقیقه 9 باز کرد تا خیلی زود کره‌ای‌ها از حریف خود پیش بیفتند.

شاگردان عموته که در دیدار قبلی نمایش درخشانی برابر مالزی از خود به جای گذاشته بودند، به دنبال روزنه‌ای ربای رسیدن به دروازه کره‌جنوبی بودند اما حملات نصفه‌ونیمه آن‌ها بی‌ثمر بود. در دققیقه 19، سون این فرصت را داشت تا اختلاف را به 2 گل برساند اما ایستادگی خط دفاعی اردن سد راه کاپیتان کره‌ای‌ها شد تا بازی همچنان با برتری یک‌گله کره‌جنوبی ادامه پیدا کند. رفته‌رفته اردنی سوار بر بازی شدند و بعد از خلق چند موقعیت خطرناک، اشتباه مهلک سونگ وو پارک روی ارسال ضربه کرنر توسط محمود المردی باعث شد تا گل تساوی به سود تیم ملی اردن در دقیقه 37 به‌ثبت برسد.

اردنی‌ها بعد از رسیدن به گل تساوی در تقلای برای ثبت یک کامبک بودند که در دقیقه 6 وقت‌های تلف‌شده نیمه نخست، یزان النعیمات با یک ضربه فنی و دقیق توپ را به گوشه دروازه کره‌جنوبی فرستاد تا در غیاب دروازه‌بان شماره یک این تیم که به دلیل پارگی رباط صلیبی شانس ادامه حضور در جام ملت‌های آسیا را از دست داده، شاگردان یورگن کلینزمن با پذیرش کامبک و شکستی 2 بر یک در پایان نیمه نخست از میدان مسابقه خارج شوند و به رختکن بروند.

کلینزمن در بین 2 نیمه تصمیم به انجام 2 تعویض همزمان گرفت تا شمایل تیمش در نیمه دوم تهاجمی‌تر شود. با وجود آنکه کره‌ای‌ها مالک توپ‌ومیدان در نیمه دوم بودند و با حملات پردامنه در تلاش بودند تا بتوانند به گل تساوی دست پیدا کنند. بعد از چند تلاش نافرجام از سوی شاگردان کلینزمن، سرانجام در دقیقه (1+90)، روی شوت هوانگ این‌بئوم و تاثیرگذاری اشتباه یزان العرب، توپ به‌واسطه برخورد به مدافع اردن وارد دروازه این تیم شد تا در روزی‌که 2 گل‌به‌خودی به‌ثبت رسید، نبرد تیم‌های ملی اردن و کره‌جنوبی با تساوی 2-2 به پایان برسد. البته که بعد از ثبت گل دوم کره‌جنوبی، شاگردان کلینزمن فرصت‌های خوبی برای ثبت کامبک داشتند اما نتوانستند از 11 دقیقه وقت تلف‌شده برای رسیدن به گل سوم استفاده کنند و به نتیجه تساوی رضایت دادند!

سفیدپوشان تیم ملی اردن با کسب تساوی در مسابقه امروز، 4 امتیازی شدند و به لطف تفاضل گل بهتر صدرنشین گروه پنجم باقی ماندند و تیم ملی کره‌جنوبی هم با 4 امتیاز در رتبه دوم نامش به چشم می‌خورد. با توجه به نتیجه دیدار امروز، تکلیف تیم‌های صعودکننده از گروه پنجم رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2023 در دور پایانی و بعد از برگزاری دوئل تیم‌های ملی کره‌جنوبی - مالزی و اردن - بحرین مشخص خواهد شد. گفتنی است که دومین و آخرین دیدار روز نهم جام ملت‌های آسیا 2023 از ساعت 18 به وقت تهران میان تیم‌های ملی بحرین و مالزی به انجام خواهد رسید.

دیدگاه‌تان را بنویسید