بایرلورکوزن برای نخستین بار قهرمان بوندس‌لیگا شد
کد خبر: 1289

بایرلورکوزن برای نخستین بار قهرمان بوندس‌لیگا شد

شاگردان ژابی آلونسو با کسب یک پیروزی قاطع و پرگل، اولین جام فصل تحسین‌برانگیز‌شان را بردند و به سلطنت بایرن مونیخ در بوندس‌لیگا پایان دادند.

پس از 11 سال، بوندس‌لیگای آلمان سرانجام شاهد برپایی جشن قهرمانی تیمی جز بایرن مونیخ خواهد بود.

در آخرین شب از هفته بیست‌و‌نهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال آلمان، امروز (یکشنبه) دو بازی برگزار شد که در مهمترین آنها بایرلورکوزن صدرنشین بلامنازع رقابت‌ها میهمان خود تیم وردربرمن را با نتیجه 5 بر صفر در هم کوبید و برای نخستین بار در تاریخ خود قهرمانی در بوندس‌لیگا را تجربه کرد.

ویکتور بونیفاسه در دقیقه 25 از روی نقطه پنالتی، گرانیت ژاکا در دقیقه 60 و فلورین ویرتز سه بار در دقایق 68 ، 83 و 90 گل‌های لورکوزن را در این بازی به ثمر رساندند تا این تیم بیست‌و‌پنجمین پیروزی‌اش را جشن بگیرد و با حفظ فاصله 16 امتیازی خود در فاصله تنها 5 هفته به پایان فصل، قهرمانی زودهنگامش را مسجل کند.

این نخستین قهرمانی لورکوزن در تاریخ بوندس‌لیگا پس از 5 بار نایب قهرمانی این تیم بود و سرانجام طلسم ناکامی‌های تیم قرمزپوش بی‌آره‌نا برای فتح لیگ دسته اول فوتبال آلمان را شکست.

لورکوزن در حالی با هدایت ژابی آلونسو اولین قهرمانی‌اش را جشن گرفت که آخرین باری که تیمی غیر از بایرن مونیخ فاتح این رقابت‌ها شد به فصل 12-2011 برمی‌گشت.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار