متهم شدن رئیس رئال مادرید به استفاده ابزاری از برنابئو
کد خبر: 1383

متهم شدن رئیس رئال مادرید به استفاده ابزاری از برنابئو

یک چهره سیاسی در کشور اسپانیا رئیس باشگاه رئال مادرید را به استفاده ابزاری از دارایی‌های باشگاه متهم کرد.

آیرین مونترو، نماینده حزب «پودموس» در انتخابات پارلمان اسپانیا و یکی از وزرای سابق این کشور، فلورنتینو پرس رئیس باشگاه رئال مادرید را به استفاده ابزاری از جایگاه مدیران ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به عنوان محلی برای پیشبرد اهدافش متهم کرد.

یکی از اقدامات متداول باشگاه رئال مادرید در دوران ریاست فلورنتینو پرس، دعوت از مقامات احزاب سیاسی حاکم در اسپانیا برای حضور در جایگاه ویژه سانتیاگو برنابئو و تماشای بازی‌های کهکشانی‌ها در کنار پرس بوده است. آخرین مورد آن هم حضور خوسه لوئیس مارتینس آلمیدا، شهردار مادرید در این جایگاه برای تماشای بازی سه‌شنبه هفته گذشته رئالی‌ها برابر منچسترسیتی در دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بوده در حالی که او طبق اعتراف خودش طرفدار اتلتیکومادرید است.

مونترو با اشاره به این موضوع در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: مسئله رفتن به جایگاه ویژه باشگاه رئال مادرید، به فوتبال دوست بودن یا نبودن ربطی ندارد، حتی به اینکه چپ‌گرا باشی یا طرفدار رئال مادرید، چون کلی آدم را آنجا می‌بینی که هم چپ‌گرا هستند و هم طرفدار رئال مادرید. مسئله‌اش این است که جایگاه ویژه محلی برای خودنمایی فلورنتینو پرس است تا نشان دهد که بدون شرکت در هیچ انتخاباتی، از هر وزیری بیشتر نفوذ دارد. مشکل آن جایگاه این است که میهمانانش برای زانو زدن برابر فلورنتینو پرس دعوت می‌شوند. فلورنتینو به خودش این امتیاز ویژه را می‌دهد که به تمام اسپانیا روشن و واضح بگوید که او آنقدر قدرت دارد که به صورت شهردار مادرید سیلی بزند و هفت وزیر را به جایگاه ویژه بکشاند.

پرس رئیس بزرگترین شرکت عمرانی اسپانیا به نام «ACS» است و گفته می‌شود که از حزب پوپولار که مارتینس آلمیدا نماینده‌اش محسوب می‌شود نیز حمایت مالی می‌کند. این در شرایطی است که ACS در چند مورد فساد در مورد مناقصه‌های دولتی نقش داشته، اگرچه پرس شخصاً هرگز به هیچ تخلفی متهم نشده است. یکی از تازه‌ترین این موارد، متهم شدن فرمانداری مادرید به چشم‌پوشی از تخلفات صورت گرفته در پروژه احداث یک پارکینگ در نزدیکی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو است که اجازه دسترسی زیرزمینی به ورزشگاه را می‌دهد و از محل احداث آن طی یک بازه زمانی 40 ساله درآمدی حدود به 500 میلیون یورو نصیب شرکت پیمانکاری «استادیو رئال مادرید» خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار