نگاهی به آمار خیره‌کننده رئال در فصل جاری
کد خبر: 1689

نگاهی به آمار خیره‌کننده رئال در فصل جاری

رئال مادرید با هدایت کارلو آنچلوتی آمار شگفت‌انگیزی در فصل جاری داشته و آماده‌تر از همیشه ظاهر شده است.

عملکرد خیره‌کننده رئال مادرید در فصل جاری با هدایت کارلو آنچلوتی ادامه دارد. شاید خوش‌بین‌ترین هوادار رئال مادرید هم پیش‌بینی نمی‌کرد این تیم که در تابستان کریم بنزما را از دست داد و در ابتدای لالیگا سه رباط صلیبی داد تا این اندازه خوب ظاهر شود. رئال در هفته سی‌وسوم لالیگا یک پیروزی دیگر را به دست آورد و توانست با یک گل رئال سوسیداد را شکست دهد تا یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شود.

رئال آنچلوتی در فصل جاری آمار شگفت‌انگیز و خیره‌کننده‌ای داشته است؛ به طوری که در ۵۰ بازی در رقابت‌های مختلف تنها دو شکست داشته و جالب اینکه هر دو شکست برابر اتلتیکومادرید بوده است. رئال در  ۵۰ بازی اخیرش ۳۸ بار به پیروزی دست پیدا کرده و ۱۰ بار هم بازی‌هایش مساوی شده و تنها دو شکست داشته است.

شاگردان آنچلوتی ۱۰۷ گل به ثمر رسانده، ۴۲ گل هم دریافت کرده و در ۲۰ بازی هم کلین شیت‌داشته‌اند.

نکته بسیار مهم درباره رئال مادرید اینکه بازیکنان تیم در فصل جاری ۳۶ بار مصدوم شده‌اند؛ به طوری که در ابتدای فصل هم سه رباط صلیبی دادند. رئال آنچلوتی قهرمان سوپرجام اسپانیا شد و به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم راه پیدا کرده است و در لالیگا هم با ۱۴ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم در صدر قرار دارد این در حالی است که تا پایان لیگ پنج هفته دیگر باقی مانده است.

این آمار رئال با هدایت آنچلوتی نشان می‌دهد که آماده‌تر از همیشه است و می‌تواند بر خلاف فصل قبل قهرمان لالیگا شود.

شوآمنی، شکست‌ناپذیر با رئال

در ۲۹ بازی که شوامنی در ترکیب اصلی رئال مادرید به میدان رفته تیم متحمل شکست نشده است. او یکی از خریدهای خوب رئال مادرید در دو سال اخیر بوده است. این هافبک فرانسوی سال ۲۰۲۲ از موناکو به رئال پیوست و رفته‌رفته به یکی از بازیکنان کلیدی و تاثیرگذار تیم آنچلوتی در میانه میدان تبدیل شد.

نکته بسیار جالب درباره شوامنی اینکه او هرگاه در ترکیب اصلی رئال به میدان رفته تیمش باختی نداشته است. شوامنی از زمان حضورش در رئال مادرید ۲۹ بار حضور در ترکیب اصلی را تجربه کرده است که نتیجه آن ۲۴ پیروزی و ۵ تساوی بوده است. این آمار به‌خوبی نشان می‌دهد رئال مادرید برای نباختن باید هافبک فرانسوی‌اش را در ترکیب اصلی به میدان بفرستد.

شوامنی تنها ۲۴ سال دارد و یکی از بازیکنان کلیدی در ترکیب تیم ملی فوتبال فرانسه است. او با سن و سالی که دارد می‌تواند سال‌ها برای رئال مادرید به میدان برود.

 

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار