جنگ ستارگان پاریسی با زنبور‌های پرشور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا
کد خبر: 1787

جنگ ستارگان پاریسی با زنبور‌های پرشور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

تیم فوتبال دورتموند امشب در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا میزبان پاری سن ژرمن است.

درچارچوب مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم فوتبال دورتموند امشب از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه به وقت تهران در ورزشگاه خانگی اش سینگال ایدونا پارک (وستفالن) میزبان پاری سن ژرمن است.

دورتموند و پاری سن ژرمن برای رسیدن به این مرحله به ترتیب از سد ۲ تیم اسپانیایی اتلنیکو مادرید و بارسلونا عبور کردند تا در یک قدمی رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا قرار گیرند. شاید خیلی از کارشناسان و هواداران فوتبال در ابتدای فصل جاری لیگ قهرمانان تصور نمی‌کردند این ۲ تیم به این مرحله برسند چرا که پاریسی‌های تحت هدایت لوییس انریکه در ابتدای فصل ۲ بازیکن نامدارشان یعنی لیونل مسی و نیمار را از دست دادند، اما بازیکنان PSG نشان دادند بدون این ۲ ستاره نیز می‌توانند شانس قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را داشته باشند.

۲ تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا جاری با یکدیگر همگروه بودند که در بازی رفت پاریسی‌ها با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسیدند و در بازی برگشت در سیگنال ایدونا پارک به تساوی یک بر یک دست یافتند.

دورتموند و پاری‌سن‌ژرمن تاکنون ۶ مرتبه به مصاف یکدیگر رفته‌اند که در این تعداد بازی ۱ برد سهم زنبور‌ها و ۲ پیروزی نصیب پاریسی‌ها شده است و ۳ بازی نیز با تساوی به پایان رسیده است.

 

شاگردان لوییس انریکه مطمئنا امشب در ورزشگاه خانگی دورتموند با وجود هواداران پرشور زنبور‌ها کار بسیار سختی خواهند داشت و شاید تساوی نیز برای پاریسی‌ها نتیجه قابل قبولی باشد تا در پاریس بتوانند کار را تمام کنند، اما در سوی مقابل زنبور‌ها با توجه به اینکه قهرمانی در بوندسلیگا را از دست دادند و ۳ هفته مانده به پایان بوندسلیگا حتی شانس شان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده نیز تا حدود زیادی پایین آمده است به همین دلیل آنها با انگیزه فراوانی به دنبال رسیدن به فینال این رقابت‌ها هستند و به همین خاطر این دیدار جذاب خواهد شد.

آنتونی تیلور داور ۴۵ ساله انگلیسی قضاوت این دیدار را بر عهده خواهد داشت.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار