کومو بعد از ۲۱ سال با فابرگاس به سری A صعود کرد
کد خبر: 1988

کومو بعد از ۲۱ سال با فابرگاس به سری A صعود کرد

یکی از تیم‌های قدیمی کالچو پس از ۲۱ سال انتظار، دوباره به دسته اول فوتبال ایتالیا برگشت.

 تیم فوتبال کومو به عنوان دومین تیم از رقابت‌های سری B ایتالیا، جواز صعود مستقیم به سری A را کسب کرد.

شاگردان اوسیان رابرتس که سسک فابرگاس ستاره پیشین تیم فوتبال آرسنال نیز به عنوان دستیار کنار او کار می‌کند، با تساوی یک - یک شب گذشته خود در خانه تیم کسنتزا 73 امتیازی شدند و با حفظ رده دوم جدول سری B، بالاتر از ونتزای رده سومی و پس از پارما جواز حضور در دسته اول فوتبال ایتالیا را کسب کردند.

کومو سال 2003 به سری B سقوط کرد و اکنون پس از 21 سال دوباره به سطح اول فوتبال ایتالیا برمی‌گردد. این در حالیست که کومو در فصل 18-2017 در سری D یعنی دسته چهارم کالچو حضور داشت. دنیس وایز ستاره سابق تیم ملی انگلیس و چلسی مدیر اجرایی و تیری آنری ستاره پیشین آرسنال هم جزو سهامداران باشگاه کومو است و هر دوی آنها از روی سکو‌ها نظاره‌گر جشن صعود تیم‌شان به سری A بودند. فابرگاس در ابتدای فصل به عنوان سرمربی تیم فعالیت داشت اما به دلیل نداشتن مدرک مربیگری حرفه‌ای مجبور شد به عنوان دستیار به کار خود ادامه دهد. گفته می‌شد که او با دریافت مدرک مربیگری‌اش دوباره سرمربی تیم خواهد شد.

سومین تیم صعود کننده به سری A در پایان دیدارهای پلی‌آف میان تیم‌های سوم تا هشتم جدول که به ترتیب شامل ونتزیا، کرمونزه، کاتاناتزارو، پالرمو، سامپدوریا و برشا می‌شود، مشخص خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار