جزئیات پیشنهاد یوونتوس به موتا
کد خبر: 2152

جزئیات پیشنهاد یوونتوس به موتا

باشگاه یوونتوس در نظر دارد سرمربی فعلی بولونیا را جانشین ماسیمیلیانو آلگری کند.

ماسیمیلیانو آلگری که در تابستان 2021 برای دومین بار هدایت یوونتوس را برعهده گرفت؛ در این مدت نتوانست موفقیت اولین دوره مربیگری‌اش در یوونتوس (بین سال‌های 2014 تا 2019) را تکرار کند و تنها یک قهرمانی در جام حذفی ایتالیا را برای بانوی پیر به ارمغان آورد. باشگاه یوونتوس که پیش از این گفته می‌شد در پایان فصل با این مربی ایتالیایی قطع همکاری خواهد کرد، در نهایت شب گذشته (جمعه) و درست چند روز پس از قطعی شدن کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا توسط این تیم و بعد از قهرمانی جام حذفی به طور رسمی خبر از اخراج مکس آلگری داد.

حالا رایزنی‌ها درباره جانشین آلگری آغاز شده است و گفته می‌شود تیاگو موتا سرمربی موفق بالونیا اصلی‌ترین گزینه یوونتوس به این منظور است. موتا این فصل در بولونیا فوق‌العاده عمل کرده و این تیم را پس از 60 سال به لیگ قهرمانان اروپا بازگرداند. آلفردو پدولا خبرنگار ایتالیایی خبر داد که یوونتوس مذاکراتش را با مربی ایتالیایی بولونیا آغاز کرده و به او پیشنهادی سه ساله ارائه کرده است و انتظار می‌رود چیزی حدود 3.5 میلیون یورو در سال هم از یووه دستمزد بگیرد.

روزنامه ایتالیایی «گاتزتا دلو اسپورت» در شماره امروز خود گزارش داد؛  تیاگو موتا از سوی مدیران باشگاه یوونتوس برای حضور روی نیمکت این تیم انتخاب شده است و او در یووه باید بازیکنانی مانند لوکاتلی و کیه‌زا را که پتانسیل مورد انتظار را از خود به نمایش نگذاشته‌اند، احیا کند.

نیکوا اسکیرا دیگر خبرنگار ایتالیایی هم در این باره خبر داد؛ باشگاه یوونتوس همراه با خبر اخراج، نامه‌ای پنج ماده‌ای مبتنی بر شکایت انضباطی به آلگری تحویل داده است. این حرکتی از سوی یوونتوس برای کاهش بخشی از دستمزد 18 میلیون یورویی این مربی ایتالیایی از هم اکنون تا پایان ماه ژوئن 2025 است که باید به عنوان غرامت فسخ قرارداد به او پرداخت شود. وکلای مکس آلگری اکنون پنج روز فرصت دارند تا پاسخ دهند.

در بخشی از بیانیه شب گذشته باشگاه یوونتوس به این اشاره شده بود که مکس آلگری به دلیل رفتار ناسازگار با ارزش‌های باشگاه (ااشاره به اتفاقات فینال اخیر جام حذفی ایتالیا شامل درآوردن کت و کراوات و کوبیدن آنها به زمین) اخراج شده است اما نکته جالب اینجاست که در حالی پائولو مونترو را به عنوان مربی موقت خود انتخاب کرده‌اند که او به خاطر کارت‌های قرمزش و مشت زدن به صورت حریف مشهور است.

مونتروی 52 ساله که بین سال‌عای 1996 تا 2005 برای یوونتوس بازی می‌کرد و از سال 2022 هم هدایت تیم زیر 19 ساله‌های یووه را برعهده دارد، با دریافت 16 کارت قرمز در 266 بازی در دوران بازیگری‌اش در سری A ایتالیا، رکورددار دریافت بیشترین کارت قرمز در تاریخ این رقابت‌ها است. این مربی اروگوئه‌ای همچنین زمانی که برای بانوی پیر بازی می‌کرد، در سال 2000 به خاطر مشتی که به صورت جی‌جی دی‌بیاجیو بازیکن اینتر زد، با محرومیتی 20 روزه مواجه شده بود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار