اینتر در آستانه تغییر مالکیت؛ باخت ژانگ به نزول‌خورها!
کد خبر: 2158

اینتر در آستانه تغییر مالکیت؛ باخت ژانگ به نزول‌خورها!

مالکان چینی باشگاه اینتر با مانعی جدید در مسیر حفظ مالکیت خود بر نراتزوری مواجه شده‌ و در آستانه تجربه‌ای شبیه به میلان سال ۲۰۱۸ هستند.

شمارش معکوس برای خارج شدن مالکیت باشگاه اینتر از دست خانواده ژانگ آغاز شده و آنها در حال تجربه اتفاقی مشابه مالک چینی میلان در سال‌های گذشته هستند. در شرایطی که به نظر می‌رسید، مالک چینی قهرمان جدید سری A توانسته راهی برای تسویه بدهی خود به طلبکار و «نزول‌خور» آمریکایی‌اش، مؤسسه مالی «اوک‌تری» پیدا کند؛ اتفاقی غیرمنتظره برنامه‌های استیون ژانگ را به هم ریخته است.

باشگاه اینتر تنها دو روز دیگر (دوشنبه) فرصت دارد که یا بدهی‌ 395 میلیون یورویی‌اش به اوک‌تری را بپردازد یا راهی برای تمدید فرصت بازپرداخت وامش از این مؤسسه پیدا کند و در غیر این صورت ممکن است به سرنوشتی مشابه آنچه رقیب همشهری‌اش میلان در سال 2018 در دوره مالکیت «یونگ هونگ لی» تجربه کرد، دچار شود. اتفاقی که برای مالکان چینی میلان رخ داد؛ دقیقاً برای اینتر تکرار نخواهد شد، چرا که به موجب قراردادی که ژانگ برای اخذ وام از اوک‌تری امضا کرد، طرف آمریکایی نمی‌تواند روی سهام مالکان چینی نراتزوری دست بگذارد؛ با این حال افزایش رقم بدهی اینتر به اوک‌تری به 395 میلیون یورو به سبب سودی 12 درصدی که به 275 میلیون یوروی رقم اولیه وام تعلق گرفته، اوضاع را کمی پیچیده کرده؛ به نحوی که اوک‌تری خواهان واگذاری مالکیت باشگاه به مجموعه‌ای جدید است تا با پولی که از این طریق کسب می‌شود، طلب خود را وصول کند.

راهی که خانواده ژانگ برای تسویه حساب با اوک‌تری پیدا کرده بودند، اخذ وام جدیدی از یک مؤسسه مالی آمریکایی دیگر به نام «پیمکو» بود که نرخ سود آن حتی از اوک‌تری هم بالاتر است. برنامه آنها این بود که با اخذ یک وام جدید با رقمی بالاتر از مبلغ بدهی‌شان، ضمن بازپرداخت وام اوک‌تری، مبلغی را هم برای توسعه تیم هزینه کنند. در واقع قرار بود که این وام روز گذشته (جمعه) به حساب باشگاه اینتر واریز شود اما پیمکو به شیوه‌ای غیرمنتظره از انجام این کار امتناع کرده که اگرچه دلیل آن هنوز کاملاً مشخص نیست اما گمان می‌رود که پای اوک‌تری در میان باشد. اگر هلدینگ سونینگ به عنوان مالک باشگاه اینتر تا دو روز دیگر نتواند مبلغ وام و سود‌ آن را به اوک‌تری بپردازد، مؤسسه مالی آمریکایی برای وصول طلبش ممکن است این باشگاه را به عنوان یکی از دارایی‌های سونینگ به دادگاه معرفی کند تا از محل فروش آن بدهی‌اش تسویه شود.

برخلاف بانک الیوت آمریکا که باشگاه میلان را به دلیل تسویه نشدن طلبش از سوی یونگ‌هونگ‌لی تصاحب کرد و با سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه آن را به رقمی بالاتر فروخت، اوک‌تری برنامه‌ای مشابه ندارد. در این میان نشریه فایننشال تایمز آمریکا نوشته است که  پا پس کشیدن مؤسسه پیمکو برای وام دادن به ژانگ احتمالاً به این موضوع ربط دارد که اوک‌تری نگران اضافه شدن یک بدهی دیگر به بدهی‌های سونینگ و در نتیجه کاهش شانس وصول طلبش از طریق فروش باشگاه اینتر است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار