فودن بازیکن فصل لیگ برتر انگلیس شد؛ باعث افتخار است!
کد خبر: 2161

فودن بازیکن فصل لیگ برتر انگلیس شد؛ باعث افتخار است!

بال انگلیسی تیم فوتبال منچسترسیتی به عنوان بازیکن فصل لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۴-۲۰۲۳ شد.

سایت رسمی مسابقات لیگ برتر انگلیس، امروز (شنبه) به طور رسمی فیل فودن را به عنوان بازیکن فصل این رقابت‌ها در فصل 24-2023 معرفی کرد. بال انگلیسی منچسترسیتی این فصل در 34 بازی لیگ برتری برای این تیم انگلیسی به میدان رفته و آمار 17 گل‌زده و 8 پاس‌گل را  از خود برجای گذاشته است.

فودن 23 ساله که این فصل 25 گل در رقابت‌های مختلف برای منچسترسیتی به ثمر رسانده و حالا شانس بالایی دارد تا با این تیم ششمین قهرمانی در لیگ برتر انگلیس را جشن بگیرد، در اوایل ماه جاری از سوی انجمن فوتبال نویسان انگلیس هم به عنوان بازیکن فصل لیگ برتر انگلیس انتخاب شده بود.

این برای پنجمین فصل متوالی است که یک بازیکن از منچسترسیتی این عنوان را به خود اختصاص می‌دهد. پیش از این کوین دی‌بروینه در فصول 20-2019 و 22-2021، روبن دیاز در فصل 21-2020 و ارلینگ هالند در فصل 23-2022 این عنوان را به خود اخصاص داده بودند.

فیل فودن پس از انتخابش به عنوان بازیکن ماه لیگ برتر انگلیس گفت: کسب این عنوان دستاوردی است که من به آن بسیار افتخار می‌کنم. لیگ برتر به‌ عنوان بهترین لیگ جهان شناخته می‌شود و این باعث خوشحالی‌ام است که با تعداد زیادی از بازیکنان بزرگ دیگر نامزد کسب این عنوان شدم که همگی از فصل ویژه‌ای که در  تیم‌های باشگاهی خود داشتند، لذت بردند.

وی افزود: در مجموع، من از نحوه بازی‌ام در این فصل بسیار راضی بوده‌ام و واقعاً خوشحالم که توانستم در طول فصل با گل‌ها و پاس گل‌هایم به منچسترسیتی کمک کنم. مایلم از همه کارکنان باشگاه من‌سیتی، مربیان و به‌ویژه هم‌تیمی‌هایم تشکر کنم چون بدون آنها کسب این عنوان امکان‌پذیر نبود. همچنین می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و از همه کسانی که به من رأی دادند، تشکر کنم چون این جایزه معنا و مفهوم زیادی دارد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار