غرامتی که من‌یونایتد باید برای اخراج تن‌هاخ بپردازد
کد خبر: 2290

غرامتی که من‌یونایتد باید برای اخراج تن‌هاخ بپردازد

برکنار کردن سرمربی هلندی منچستریونایتد برای این باشگاه هزینه قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

به نقل از نشریه سان؛ تیم فوتبال منچستریونایتد امروز (شنبه) در فینال جام حذفی انگلیس به مصاف رقیب همشهری یعنی منچسترسیتی می‌رود، دیداری که شاید نتیجه آن بتواند از اتفاقی به ظاهر اجتناب‌ناپذیر جلوگیری کند و آن چیزی نیست، جز اخراج سرمربی هلندی شیاطین سرخ، اریک تن‌هاخ.

تن‌هاخ تا سال 2025 با من‌یونایتد قرارداد دارد اما اکثر رسانه‌های انگلیسی اخراج او را پس از فینال جام حذفی پیش‌بینی کرده‌اند. برخی حتی مدعی شده‌اند که حتی قهرمانی در این جام هم نمی‌تواند مانع اخراج سرمربی سابق آژاکس شود. برکنار کردن تن‌هاخ پس از دو سال حضور در  اولدترافورد، برای باشگاه 9 میلیون یورو هزینه به همراه خواهد داشت که این حقوق او برای فصل باقیمانده از قراردادش است. وجود یک بند در قرارداد تن‌هاخ اما شیاطین سرخ را از پرداخت این مبلغ به صورت کامل معاف خواهد کرد.

در قرارداد تن‌هاخ 54 ساله بندی وجود دارد که به موجب آن حقوق مرد هلندی در صورت عدم کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا به میزان مشخصی کاهش خواهد یافت. یونایتد به سبب هشتم شدن در جدول فصل اخیر لیگ برتر انگلیس، نه تنها سهمیه لیگ قهرمانان، بلکه سهمیه هیچ تورنمنت اروپایی دیگری را کسب نکرده است و تنها شانس‌اش برای جا نماینده از رقابت‌های اروپایی فصل آینده، قهرمانی در جام حذفی است که آن را به لیگ اروپا خواهد برد، البته حتی این موفقیت هم باعث عدم کاهش غرامت پرداختی از سوی یونایتد به تن‌هاخ نخواهد شد.

تن‌هاخ که من‌یونایتد لیستی چهار نفره شامل ماریسیو پوچتینو، کایران مک‌کنا (سرمربی تیم ایپسویچ تاون که به تازگی به لیگ برتر صعود کرده)، توماس توخل و توماس فرانک را برای جایگزینی او آماده کرده است، ماهانه 750 هزار پوند حقوق می‌گیرد که البته با 5 سرمربی پردرآمد حال حاضر دنیا فاصله دارد. نفر اول این لیست دیه‌گو سیمئونه سرمربی اتلتیکومادرید با حقوق 2.42 میلیون پوند در ماه است. پس از او پپ گواردیولاست که از منچسترسیتی ماهانه 1.66 میلیون یورو حقوق می‌گیرد. یورگن کلوپ سرمربی لیورپول که هفته گذشته به کارش در این تیم خاتمه داد، با 1.25 میلیون پوند در ماه نفر سوم است و پس از او ماسیمیلیانو آلگری سرمربی اخراجی یوونتوس با 920 هزار پوند در هفته و مائوریسیو پوچتینو سرمربی اخراجی چلسی با 820 هزار پوند در هفته رده‌های چهارم و پنجم را در اختیار دارند.

در این میان اما خبری نگران کننده برای هواداران منچستریونایتد منتشر شده مبنی بر اینکه احتمال دارد استیو مک‌کلارن سرمربی سابق تیم ملی انگلیس هدایت این تیم را برعهده بگیرد. گویا این مرد 63 ساله، از دوستان صمیمی دیو بریلسفورد است که دست راست جیم رتکلیف سهامدار جدید و رئیس بخش ورزشی باشگاه محسوب می‌شود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار