۳ قانون مورینیو برای بازیکنان فنرباغچه
کد خبر: 2476

۳ قانون مورینیو برای بازیکنان فنرباغچه

سرمربی پرتغالی برای حضور در فنرباغچه ترکیه آماده می‌شود و بازیکنان این تیم ترکیه‌ای باید قوانین این مربی را برای فصل بعد رعایت کنند.

ژوزه مورینیو پرتغالی پس از اخراجش از رم بیکار بوده است و از آن زمان با تیم‌هایی چون چلسی، بایرن‌مونیخ و منچستریونایتد مرتبط بوده اما قرار است هدایت فنرباغچه در سوپرلیگ ترکیه را بر عهده بگیرد.

مورینیو به خاطر رویکرد سختگیرانه‌اش شناخته می‌شود. او در مصاحبه با آدیداس تاکید کرد قوانینی برای بازیکنانش وضع می‌کند که همگی باید از آنها پیروی کنند. مورینیو گفت: شما باید شخصیت قوی داشته باشید تا بگویید: «من رئیس هستم. من تصمیم می‌گیرم.» این قابل مذاکره نیست. وقت‌شناسی، احترام و مسئولیت‌پذیری سه قانونی‌اند که همه بازیکنان باید آنها را جدی بگیرند.

او افزود: مثلا اگر تمرین‌ها از ساعت ۱۰ صبح شروع شود، حتی یک دقیقه هم منتظر نمی‌مانم. حتی اگر شما دیگو مارادونا باشید - که من هرگز افتخار مربیگری او را نداشتم - تیم مهم‌ترین چیز است. حتی اگر بهترین بازیکن دنیا باشید. همه باید قوانین را رعایت کنند و به همکارانشان احترام بگذارند.

جان‌لوکا دی‌مارتزیو، خبرنگار اسکای‌اسپورت، مدعی است که مورینیو با فنرباغچه بر سر قراردادی دوساله به توافق رسیده است. با بازگشت مورینیو به مربیگری، نگاهی به چند بازیکن می‌اندازیم که او می‌تواند برای ساختن تیمی خوب در فنرباغچه سراغشان برود.

داوید دخئا
رافائل واران
فرانچسکو دالسیو
روملو لوکاکو
دیگو کارلوس

سرمربی پرتغالی قرار است برای دیدار فینال لیگ قهرمانان مفسر شبکه TNT Sports باشد. او در کنار رو فردیناند، اوون هارگریوز و استیو مک‌منمن برای ارائه تحلیل‌هایش در ورزشگاه ومبلی حضور خواهد داشت.

این مربی پرتغالی با پورتو در سال ۲۰۰۴ و سپس با اینتر در سال ۲۰۱۰ قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

 

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار