درخواست گوندوگان از هواداران آلمان در آستانه یورو ۲۰۲۴
کد خبر: 2720

درخواست گوندوگان از هواداران آلمان در آستانه یورو ۲۰۲۴

کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان از هواداران این تیم خواست تا در مسابقات یورو ۲۰۲۴ اختلافات را کنار بگذارند و از مانشافت حمایت کنند.

ایلکای گوندوگان در آستانه آغاز هفدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا (یورو 2024) که امشب (جمعه) با انجام دیداری بین تیم‌های ملی آلمان و اسکاتلند استارت می‌خورد، در نامه‌ای سرگشاده به هواداران آلمانی نوشت: «هواداران عزیز، شروع بازی امشب در ساعت 9 شب (به وقت محلی) برای من چیزی فراتر از یک رؤیا است؛ هدایت تیم ملی به عنوان کاپیتان در یک تورنمنت خانگی، فقط فکر کردن به آن مو به تنم سیخ می‌کند. همانطور که مسیر ما به عنوان یک تیم در سال‌های اخیر دشوار و پر از شکست بوده است، من نیز می‌توانم به دوران حرفه‌ای پیچیده‌ام در پیراهن تیم ملی فوتبال آلمان نگاه کنم.    

باعث افتخار من است که آلمان را به عنوان کاپیتان اول با سابقه مهاجرت (اصالتاً از خانواده‌ای ترکیه‌ای است و خودش متولد آلمان است) در یک تورنمنت بزرگ در زمین بازی هدایت کنم. من می‌توانم تیمی را هدایت کنم که خاص است چون توسط فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف (اشاره به اصالت بازیکنان آلمانی) شکل گرفته است. اینها دقیقاً عواملی هستند که ما را به عنوان تیم ملی آلمان در سال 2024 قدرتمند می‌کند؛ تنوع و تأثیر فرهنگ‌های مختلف. آنچه در گذشته توانستیم یاد بگیریم و احساس کنیم این است که فوتبال این قدرت را دارد که مردم را دور هم جمع کند. ما در دورانی زندگی می‌کنیم که جبهه‌های بیشتری ساخته می‌شوند. مردم دیگر به حرف یکدیگر گوش نمی‌دهند و در جامعه ما دودستگی وجود دارد.

ما به عنوان یک تیم، می‌خواهیم کشورمان را در چهار هفته آینده به هم نزیکتر کنیم، به ایجاد انسجام بیشتر کمک کنیم، تا مردم بتوانند به تیم ملی آلمان خود افتخار کنند و همچنان به میلیون‌ها میهمان که در چند هفته آینده به کشور زیبای ما خواهند آمد، با گشاده‌رویی، احترام و دوستانه نزدیک شوند. ما می‌خواهیم قهرمان اروپا شویم اما حتی اگر در پایان عنوان قهرمانی را کسب نکنیم، باز هم این می‌تواند یک تورنمنت خوب باشد. درست مثل سال 2006 که به عنوان یک نوجوان 15 ساله توانستم در جو جشنواره‌های هواداران (به عنوان هوادار در یوروی 2006 آلمان) شرکت کنم.

ما در یورو 2006 یک افسانه تابستانی را جشن گرفتیم، حتی اگر در نهایت به عنوان سومی بسنده کردیم. باید به صراحت بگوییم که برخی از تیم‌ها نسبت به ما ثبات و تمرین بیشتری داشته‌اند، اما با حمایت فوق‌العاده هواداران‌مان می‌توانیم در این یوروی خانگی در سطوح مختلف برنده شویم؛ به عنوان میزبانان خوب، به عنوان یک جامعه جهانی و امیدوارم در زمین مسابقه هم برنده شویم. لطفاً به ما کمک کنید تا رؤیای خود را هم محقق کنیم!».

تیم ملی فوتبال آلمان که در گروه A مسابقات یورو 2024 با تیم‌های اسکاتلند، مجارستان و سوئیس همگروه است، از ساعت 22:30 امشب (جمعه - به وقت تهران) در دیدار افتتاحیه این تورنمنت در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا به مصاف اسکاتلند می‌رود.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار