پیروزی ترکیه مقابل گرجستان با درخشش گولر و ۲ گل زیبا
کد خبر: 2827

پیروزی ترکیه مقابل گرجستان با درخشش گولر و ۲ گل زیبا

تیم ملی فوتبال ترکیه در نخستین دیدار خود در رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ مقابل گرجستان پیروز شد.

روز پنجم از رقابت‌های فوتبال یورو 2024 از ساعت 19:30 دیروز(سه‌شنبه) با جدال تیم‌های ترکیه و گرجستان از گروه F آغاز شد که طی آن، ترکیه با نتیجه 3 بر یک حریفش را شکست داد.

در این بازی که به میزبانی ورزشگاه BVB STADION شهر دورتموند برگزار شد، ابتدا ترکیه با شوت زیبای «مرت مولدور» در دقیقه 25 پیش افتاد، اما «میکائوتادزه» در دقیقه 31 کار را به تساوی کشاند. در نیمه دوم نیز ترکیه یک بار دیگر به لطف شوت بی‌نقص «آردا گولر» در دقیقه 65 به گل رسید و توانست تا دقایق تلف‌شده مسابقه این برتری را حفظ کند. البته این پایان کار نبود و کرم آکتورک‌اوغلو  در دقیقه 7+90 دروازه خالی از دروازه‌بان گرجستان را گشود یا پیروزی ترک‌ها قاطع‌تر شود.

دو تیم در طول مسابقه بازی نسبتاً برابری را ارائه کردند، هر چند که ترکیه به لطف بازیکنان سرشناسش کمی بهتر بود و مزد همین برتری خفیف خود را نیز با کسب سه امتیاز گرفت. در نیمه اول «کان آیهان» تیر دروازه گرجستان را به لرزه درآورد و البته این اتفاق با شوت «کوچوراشویلی» که در دقیقه 70 به دیرک افقی برخورد کرد، پاسخ داده شد.

نکته مهم این مسابقه عملکرد نه چندان مطلوب «کواراتسخیا» ستاره گرجستان بود که نتوانست در حد و اندازه‌های نامش عمل کند و اجازه فرصت‌نمایی پیدا نکرد.

قضاوت این بازی بر عهده «فاکوندو تیو» از آرژانتین بود که به «عبدالکریم بارداکجی» و «هاکان چالهان‌اوغلو» از ترکیه و «کورکورلیا» از گرجستان کارت زرد نشان داد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار