تداوم صدرنشینی آلمان و صعود سوئیس/ مجارها امیدوار ماندند
کد خبر: 2961

تداوم صدرنشینی آلمان و صعود سوئیس/ مجارها امیدوار ماندند

تیم ملی آلمان با فراری دیرهنگام از شکست برابر سوئیس به‌عنوان تیم اول گروه A صعود کرد، اما سوئیس هم به مرحله بعدی راه یافت.

در اولین شب از دور پایانی بازی‌های مرحله گروهی رقابت‌های یورو 2024 شب گذشته (یکشنبه) از ساعت 22:30 به وقت تهران دو بازی همزمان در گروه A برگزار شد که در پایان مهمترین آنها تیم ملی آلمان در یک بازی نفس‌گیر مقابل سوئیس، در حالی که تا واپسین دقایق از حریف خود عقب بود، در نهایت از شکست گریخت و بازی را با تساوی یک - یک به پایان رساند.

آلمانی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و زودتر از حریف هم به گل رسیدند، اما این گل که در دقیقه 17 با شوت رابرت آندریخ به ثمر رسید، به دلیل خطایی که روی مدافع سوئیس رخ داد، توسط VAR مردود اعلام شد. در ادامه و برخلاف جریان بازی این سوئیس بود که روی یک ضدحمله و در دقیقه 28 ژرمن‌ها را غافلگیر کرد و توسط دن اندویه روی پاسی که رمو فروئلر به او داد، به گل رسید. برتری خفیف سوئیسی‌ها تا دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه دوم پا برجا بود تا اینکه سرانجام نیکلاس فولکروگ، یکی از بازیکنانی که در نیمه دوم به میدان رفت (به جای جمال موسیالا) با یک ضربه سر گل تساوی را برای ژرمن‌ها زد و کار را به تساوی کشاند.

با این نتیجه، آلمانی که صعودش از دور پیش مسجل شده بود، صدر جدول را حفظ کرد و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم دوم گروه C خواهد رفت، (گروه تیم‌های انگلیس، دانمارک، اسلوونی و صربستان). سوئیس اما کار بسیار سخت‌تری خواهد داشت و در مرحله بعدی باید به مصاف تیم دوم گروه B، گروه مرگ رقابت‌ها برود که احتمالاً یکی از دو تیم ایتالیا یا کرواسی خواهد بود.

در پایان بازی‌های گروه A، آلمان با هفت امتیاز و سوئیس با پنج امتیاز به‌عنوان تیم‌های اول و دوم صعود می‌کنند. در این گروه مجارستان سه امتیازی در رده سوم قرار گرفت و اسکاتلند با یک امتیاز در قعر جدول ماند و حذف شد.

جدول رده‌بندی گروه A مسابقات یورو 2024

یورو 2024 ,

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار