صعود انگلیس، دانمارک و اسلوونی در شب کسل کننده گروه C
کد خبر: 3012

صعود انگلیس، دانمارک و اسلوونی در شب کسل کننده گروه C

هر دو بازی همزمان گروه C در رقابت‌های فوتبال یورو ۲۰۲۴ برنده نداشت. از این گروه انگلیس، دانمارک و اسلوونی صعود کردند.

دوازدهمین روز رقابت‌های فوتبال یورو 2024 با ثبت دو تساوی بدون گل در دیدارهای همزمان گروه C همراه بود و تیم‌های انگلیس و دانمارک صعودشان به مرحله یک‌هشتم نهایی را قطعی کردند.

در یکی از این دیدارها که به طور همزمان از ساعت 22:30 آغاز شده بود، تیم‌های انگلیس و اسلوونی در ورزشگاه کلن مقابل هم قرار گرفتند که این بازی گلی به دنبال نداشت. نکته مهم این بازی عملکرد دور از انتظار انگلیس بود. انگلیسی‌ها با اینکه مالکیت توپ را در اختیار داشتند اما در ایجاد فرصت گلزنی موفق نبودند. شاید مهمترین حمله آنها در دقیقه 20 و گلزنی بوکایو ساکا بود که این گل به دلیل آفساید فیل فودن مردود شد.

در دیگر بازی امشب جدال تیم‌های دانمارک و صربستان که در ورزشگاه آلیانز آره‌نای شهر مونیخ برگزار شد با تساوی بدون گل خاتمه یافت. این بازی نیز همچون دیگر بازی همزان گروه C افت و خیز چندانی نداشت و کسل کننده بود.

انگلیس با این تساوی 5 امتیازی شد و به عنوان تیم صدرنشین صعود کرد. دانمارک و اسلوونی در اتفاقی جالب از هر نظر شرایط یکسانی دارند (به ترتیب امتیاز، بازی رو در رو، تفاضل گل، گل زده، آمار انضباطی (کارت‌های زرد و قرمز دریافتی و در نهایت عملکرد دو تیم در مرحله مقدماتی) که با توجه به مورد آخر؛ یعنی عملکرد بهتر دانمارک در مرحله مقدماتی، این تیم در رده دوم قرار گرفت. جالب اینکه دانمارک و اسلوونی در مرحله مقدماتی نیز همگروه بودند و آنجا نیز وضعیت تقریبا یکسانی داشتند. در هر صورت هر دو تیم بعد از انگلیس به مرحله حذفی صعود کردند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار