سوئیس مدافع عنوان قهرمانی را حذف کرد؛ این لاجوردی زشت!
کد خبر: 3107

سوئیس مدافع عنوان قهرمانی را حذف کرد؛ این لاجوردی زشت!

اولین بازی رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ با حذف تیم ملی ایتالیا به دست همسایه شمالی‌اش همراه شد.

در آغاز مرحله یک هشتم نهایی یورو 2024، امروز (شنبه) از ساعت 19:30 به وقت تهران در ورزشگاه المپیک برلین تیم‌های ملی فوتبال سوئیس و ایتالیا مقابل یکدیگر صف آرایی کردند که این بازی با برتری 2 بر صفر سوئیس با پایان رسید تا اولین صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی باشد و ایتالیا مأموریت دفاع از عنوان قهرمانی‌اش را نافرجام به پایان برساند.

ایتالیا همچون دو بازی قبلی‌اش در مرحله گروهی، ناامید کننده ظاهر شد به خصوص در اواخر نیمه اول که اشتباهات فاجعه‌آمیز بازیکنان این تیم در حفظ توپ به سوئیس برای شدت بخشیدن به حملاتش جرأت بیشتری می‌داد و در نهایت شاگردات مورات یاکین مزد بازی به مراتب بهتر خود را با گلزنی رمو فرولر در دقیقه 37 گرفتند. سوئیس نه تنها گل زد، بلکه در تملک توپ، موقعیت و حملاتش به مراتب وضعیت بهتری نسبت به آتزوری داشت. ایتالیایی‌ها در 45 دقیقه نخست حتی یک ضربه داخل چارچوب هم نداشت. در نیمه دوم اوضاع برای ایتالیا نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شد چرا که در همان دقیقه نخست وارگاس با یک ضربه مواج از سمت چپ محوطه جریمه ایتالیا، توپ را به دور دروازه آتزوری دوخت. ایتالیا همچون نیمه نخست هیچ برنامه‌ای برای جبران گل‌های خورده نداشت و به جز یک بار (که آن هم حاصل اشتباه فابیان شار بازیکن سوئیس بود) هیچ‌یک از ضربات شلیک شده به سمت دروازه حریف داخل چارچوب نبودند.

به این ترتیب ایتالیای لوچانو اسپالتی در ادامه نمایش‌های ناامید کننده‌اش در هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا، دست از دفاع از عنوان قهرمانی کشید و به خانه برگشت. سوئیسی‌ها اما به عنوان اولین تیم جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را کسب کردند و حالا باید منتظر نتیجه نبرد انگلیس و اسلواکی باشند تا به مصاف برنده آن بروند.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار