سرمربی جدید تیم ملی کره جنوبی معرفی شد
کد خبر: 3274

سرمربی جدید تیم ملی کره جنوبی معرفی شد

اتحادیه فوتبال کره جنوبی یک مربی بومی را به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال این کشور معرفی کرد.

اتحادیه فوتبال کره جنوبی که گفته می‌شد چندین مربی داخلی و خارجی را به‌عنوان گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتبال این کشور در نظر دارد از جمله اِروی رنار سرمربی فعلی تیم ملی زنان فرانسه، شنول گونش سرمربی پیشین تیم ملی ترکیه،‌ میونگ‌بو هونگ سرمربی پیشین کره، گی‌دونگ کیم سرمربی اف‌سی‌سئول، جونگ‌هیو لی سرمربی گوانگژو اف‌سی، سون‌هونگ هوانگ سرمربی موقت کره و ژوه مورایس سرمربی سپاهان اصفهان، در نهایت یک مربی بومی را به‌عنوان سرمربی جدید جنگجویان تائگوک انتخاب کرد.

اتحادیه فوتبال کره جنوبی امروز (یکشنبه) به‌طور رسمی اعلام کرد که این اتحادیه تصمیم گرفته است تا میونگ‌بو هونگ را به‌عنوان سرمربی جدید کره انتخاب کند. این مربی 55 ساله کره‌ای که سابقه هدایت تیم ملی فوتبال کره جنوبی را بین سال‌های 2013 تا 2014 دارد، پس از اینکه تیمش در جام جهانی 2014 بدون کسب برد از دور رقابت‌ها حذف شد، از سمت سرمربیگری کره استعفا داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی؛ میونگ‌بو هونگ که از سال 2021 هدایت اولسان هیوندای کره را برعهده دارد، اخیراً بارها به‌صورت علنی عنوان کرده بود که تمایلی به قبول هدایت تیم ملی کره جنوبی ندارد، اما در نهایت امروز صبح پیشنهاد سرمربیگری جنگجویان تائگوک را پذیرفت. قرارداد او با اتحادیه فوتبال کره جنوبی تا پایان جام ملت‌های آسیا 2027 خواهد بود.

کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های 2023 با هدایت یورگن کلینزمن مقابل اردن شکست خورد، از دور رقابت‌ها کنار رفت و از رسیدن به جام ناکام ماند. در ادامه این مربی آلمانی از سمت سرمربیگری کره اخراج شد و هدایت این تیم موقتاً به سون‌هونگ هوانگ و سپس به دو هون کیم سپرده شد.

تیم ملی کره جنوبی در دور سوم مرحله انتخابی جام جهانی 2026 در گروه B رقابت‌ها با تیم‌های عراق، اردن، عمان، فلسطین و کویت همگروه است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار