قهرمان لالیگا مشخص شد!
کد خبر: 786

قهرمان لالیگا مشخص شد!

ابر رایانه اوپتا پیش‌بینی‌های جالبی از اتفاقاتی که قرار است در پایان این فصل در رقابت‌های لالیگا رخ دهد انجام داده است.

وقفه دیدارهای ملی ماه مارس باعث شد که رقابت‌های لالیگا فعلا در هفته بیست و نهم متوقف شود و همه چیز در ادامه فصل و در 9 دیداری که از این رقابت‌ها باقی مانده مشخص خواهد شد.

به نقل از ورزش سه شاید بسیاری از موارد در این فصل برای عده زیادی از فوتبال‌دوستان مشخص باشد اما هنوز سرنوشت بسیاری از جایگاه‌ها مشخص نیست و به همین دلیل انتظار می‌رود که 9 هفته بسیار دشوار و پر از درگیری و تلاش برای رسیدن به اهداف هر باشگاه در پیش داشته باشیم.

در این 9 هفته باید تکلیف قهرمان، چهار تیم صعود کننده به لیگ قهرمانان، تیم‌های حاضر در سوپرجام و قهرمان جام حذفی و همچنین سه تیم سقوط کننده مشخص شود و این موضوع بسیار مهمی خواهد بود که توجه بسیاری از فوتبال‌دوستان اسپانیایی به آن است.

این فاصله دو هفته‌ای برای استراحت و دوری بازیکنان از میادین باعث می‌شود که این انتظار با هیجان بیشتری همراه شود و البته فرصتی هم برای پیش‌بینی و محاسبه اتفاقاتی که قرار است رخ دهد به خبرنگاران می‌دهد و این بار این کار به ابر رایانه اوپتا سپرده شده است.

2003055

این ابر رایانه با محاسباتش اعلام کرده است که رئال مادرید با 98.6 درصد قهرمان این مسابقات خواهد بود. آنها در حال حاضر در فاصله 9 بازی تا پایان لیگ با هشت امتیاز اختلاف نسبت به بارسلونا در صدر جدول قرار دارند و به نظر می‌رسد که گرفتن این جایگاه از آنها به عملیاتی غیرممکن برای تیم ژاوی تبدیل شده است.

در این پیش‌بینی همچنین گفته شده است که رئال مادرید، بارسلونا و خیرونا راهی لیگ قهرمانان خواهند شد اما تیم چهارم در واقع اتلتیک بیلبائو با 42.3 درصد شانس است و این در حالی است که اتلتیکو مادرید تنها 37.2 درصد شانس صعود به لیگ قهرمانان فصل بعدی را دارد.

رئال سوسیداد هم مدعی اصلی قرار گرفتن در جایگاه ششم است که بتواند بدون نگرانی سهمیه حضور در لیگ اروپا یا لیگ کنفرانس را به دست آورد و 73.5 درصد از این نظر شانس دارد. بتیس با 34 و والنسیا با 26.7 درصد پس از این تیم قرار دارند.

ابر رایانه اوپتا همچنین پیش‎‌بینی کرده که آلمریا، گرانادا و کادیز سه تیمی خواهند بود که در پایان فصل به دسته دوم سقوط خواهند کرد.

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار