تهدید داور ایتالیایی به افشای فساد در سری A
کد خبر: 792

تهدید داور ایتالیایی به افشای فساد در سری A

یک داور مستعفی در کالچو قصد دارد ناگفته‌های زیادی را درباره فساد موجود در ساختار داوری بازی‌های فوتبال ایتالیا بیان کند.

فوتبال ایتالیا یا همان کالچو، در طول تاریخ همواره دستخوش شوک‌هایی بوده که به اعتبار و تمامیت آن ضربه زده است؛ از کالچوپولی سال 2006 که شاید بزرگترین آن بوده تا مجازات‌های اکثراً ناشی از ترازهای منفی. اکنون اما به نظر می‌رسد که احتمالاً یک رسوایی دیگر در مقیاس کالچوپولی بیخ گوش کالچو قرار دارد چرا که یک داور پیشین این رقابت‌ها به نام یوجینیو آباتیستا اعلام کرده قصد دارد از فساد یا به قول خودش «موارد تهوع‌آوری» که در کمیته داوران فوتبال ایتالیا مشاهده کرده فاش کند.

چندی قبل برنامه تلویزیونی در ایتالیا، مصاحبه‌ای را با یک داور پیشین دیگر که هویت او مشخص نشد، روی آنتن برد که او نیز درباره وجود فساد در کمیته داوران کالچو سرنخ‌های داده بود. اکنون قرار است که آباتیستا هم همین کار را انجام دهد اما به صورت علنی و بدون هیچ هراسی از تبعات افشاگری‌اش. او که ظاهراً روز پنجشنبه هفته جاری را برای این کار انتخاب کرده، گفت: استعفای چند هفته قبل من تنها به یک هدف بود. اینکه بتوانم آزادنه درباره اتفاقات تهوع‌آوری که دور و برم رخ می‌داد صحبت کنم.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار