داستان عجیب ستاره‌ کره‌شمالی که قرار بود رونالدوی بعدی باشد
کد خبر: 803

داستان عجیب ستاره‌ کره‌شمالی که قرار بود رونالدوی بعدی باشد

هان کوانگ سونگ یکی از عجیب‌ترین اتفاقات دنیای فوتبال در سال‌های اخیر را تجربه کرده است که چند سال عمر فوتبالی او را به باد داد.

در سال ۲۰۱۹، یوونتوس با هان کوانگ سونگ بازیکن جوان از کره شمالی قرارداد امضا کرد و از آن زمان اتفاقات دیوانه‌کننده زیادی در زندگی او رخ داده است.  

هان در سال ۲۰۱۵ به ایتالیا نقل مکان کرد. این مهاجم مدتی را در آکادمی پروجا گذراند و در نهایت با کالیاری قرارداد امضا کرد. هان در نهایت در ۱۹ سالگی اولین بازی خود را برای کالیاری انجام داد و اولین گل خود را در سال ۲۰۱۷ مقابل تورینو به ثمر رساند. از او به عنوان کریس رونالدوی بعدی یاد شده بود.  

هان پس از ناکامی در  رسیدن به ترکیب ثابت کالیاری، تصمیم گرفت به صورت قرضی به پروجا در سری B بپیوندد. عملکرد او در آنجا توجه یوونتوس را به خود جلب کرد و  سران یووه تصمیم گرفتند او را با قراردادی قرضی دو ساله در سال ۲۰۱۹ به خدمت بگیرند.

هان عمدتاً برای تیم زیر ۲۳ سال یوونتوس در سری C بازی می‌کرد اما در بازی مقابل لچه در ترکیب یووه قرار گرفت و این امر او را به اولین بازیکن آسیایی تبدیل کرد که در ترکیب تیم یوونتوس قرار می‌گیرد.

یوونتوس، هان را در ژانویه ۲۰۲۰ به مبلغ ۳.۵ میلیون یورو خریداری کرد و شش روز بعد او را با قیمت ۷ میلیون یورو به تیم الدحیل قطر فروخت. یووه موفق شد سود خوبی از این انتقال به جیب بزند.

به گزارش اسپورت دیلی، این بازیکن اهل کره‌شمالی به الدحیل کمک کرد تا قهرمانی لیگ ستارگان قطر را به دست آورد. او بالاخره تیمی را پیدا کرده بود تا پتانسیل خود را نشان دهد ولی در مارس ۲۰۲۱، زندگی او برای همیشه تغییر کرد.

هان قربانی سیاست‌های پیرامون برنامه تسلیحات هسته‌ای کره شمالی شد. در مارس ۲۰۲۱، سازمان ملل متحد تحریم‌هایی را وضع کرد که شهروندان کره شمالی را از کار در خارج از کشور منع می‌کرد.

سازمان ملل انتقال او از یوونتوس به الدحیل را نقض تحریم‌های بین‌المللی دانست و قرارداد او با تیم قطری فسخ شد.

 

او از قطر دیپورت شد و در بحبوحه همه‌گیری کرونا، کره شمالی مرزهای خود را بست و هیچ هواپیمایی اجازه پرواز به داخل یا خارج از کشور را نداشت. این اتفاق منجر به ماندن هان در سفارتخانه‌ای ناشناخته برای چندین سال شد. او مجاز به مصاحبه نیست و این بدان معناست که ما هرگز نمی‌توانیم دقیقاً بفهمیم چه اتفاقی برای او افتاده است.

هان که اکنون ۲۵ ساله است در نوامبر ۲۰۲۳ برای تیم ملی کشورش بازی کرد. این اولین حضور او در زمین فوتبال بعد از ۳ سال دوری بود. او توانست بعد از این همه مدت در دیدار مقابل میانمار در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ گلزنی کند.

 

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار