ژابی آلونسو یک فصل دیگر در بایرلورکوزن می‌ماند
کد خبر: 931

ژابی آلونسو یک فصل دیگر در بایرلورکوزن می‌ماند

سرمربی اسپانیایی بایرلورکوزن تصمیم گرفته که یک فصل دیگر در این تیم بوندس‌لیگایی بماند.

ژابی آلونسو که از زمان قبول هدایت بایرلورکوزن در این تیم فوق‌العاده کار کرده و عملکرد خوبش باعث شده باشگاه‌های بزرگ اروپایی از جمله بایرن مونیخ، لیورپول و رئال مادرید نسبت به استخدام او علاقه‌مند شوند، تصمیم گرفته یک فصل دیگر در این تیم بوندس‌لیگایی به کارش ادامه دهد.

نشریه «تایمز» انگلیس در این باره نوشته که انتظار می‌رود ژابی آلونسو یک فصل دیگر در بایرلورکوزن به کارش ادامه دهد. این مربی اسپانیایی هنوز هیچ صحبت رسمی در این خصوص با باشگاه نکرده، اما برنامه‌‌اش مشخص است و به زودی تصمیم خود را اعلام خواهد کرد.

طبق این گزارش؛ بند فسخی در قرارداد آلونسو است که در تابستان 2025 قابلیت فعال شدن دارد. پیش از این شبکه تلویزیونی «اسکای آلمان» گزارش داده بود که بند فسخ این مربی 42 ساله در قراردادش با بایرلورکوزن، 15 میلیون یورو است.

فابریتزیو رومانو خبرنگار سرشناس ایتالیایی هم خبر داد؛ باشگاه لیورپول دیگر منتظر ژابی آلونسو نخواهد بود و حالا مدیران این باشگاه لیگ برتری، روبن آموریم سرمربی 39 ساله و پرتغالی تیم اسپورتینگ لیسبون را به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی برای جانشینی یورگن کلوپ در پایان فصل جاری مورد بررسی قرار خواهند داد.

طبق ادعای رومانو؛ بایرن مونیخ اما می‌خواهد تا لحظه اعلام تصمیم ژابی آلونسو صبر کند، هرچند آنها هم انتظار دارند که هافبک سابق‌شان تا پایان ماه ژوئن 2025 در لورکوزن بماند.

اولی هوینس رئیس پیشین باشگاه بایرن مونیخ و عضو فعلی هیئت مدیره این باشگاه به شبکه تلویزیونی «داس ارسته» آلمان، گفت: حس می‌کنم که استخدام ژابی آلونسو - برای بایرن مونیخ - بسیار سخت خواهد بود، نه اینکه بگویم احتمالاً غیرممکن است. مطمئناً می‌توانم تصور کنم که او در بایرلورکوزن می‌ماند تا به کارش ادامه دهد.

شاگردان ژابی آلونسو که در 38 بازی اخیر خود شکست‌ناپذیر بوده‌ و از این حیث رکورد جدیدی را در فوتبال آلمان به نام خود ثبت کرده‌اند، در حال حاضر با 70 امتیاز و 10 امتیاز برتری نسبت به بایرن مونیخِ رده دومی، صدرنشین بوندس‌لیگا هستند.

آلونسو که قرارداد فعلی‌اش با بایرلورکوزن تا پایان ماه ژوئن 2026 اعتبار دارد، تاکنون در 75 بازی روی نیمکت این تیم آلمانی بوده و آمار 50 برد، 15 تساوی و 10 شکست را از خود برجای گذاشته است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار