منچستریونایتد، گرین‌وود را می‌فروشد
کد خبر: 989

منچستریونایتد، گرین‌وود را می‌فروشد

باشگاه منچستریونایتد ستاره حاشیه‌ساز خود را در پایان فصل جاری در لیست خروج می‌گذارد.

میسون گرین‌وود که تابستان اخیر پس از نزدیک به یک سال و نیم دوری از میادین به خاطر پرونده ضرب و شتم نامزد سابق خود و پس از کش‌وقوس‌های فراوان با قرارداد قرضی یک ساله از منچستریونایتد جدا و به ختافه پیوست، در این تیم اسپانیایی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و همین باعث شده تا شایعاتی درباره احتمال بازگشت او به ترکیب شیاطین سرخ مطرح شود.

بر اساس گزارش نشریه اتلتیک؛ منابعی ماه گذشته خبر داده بودند که گرین‌وود تمایلی به بازگشت به منچستریونایتد ندارد و هنوز درباره نحوه رسیدگی این باشگاه به پرونده‌ ضرب و شتم نامزدش تردیدهایی وجود دارد، اگرچه تصمیم نهایی هنوز از جانب این بازیکن انگلیسی گرفته نشده است اما همچنان این تصور وجود دارد که باشگاه منچستریونایتد تابستان پیش رو اقدام به فروش او خواهد کرد.

مدیران باشگاه ختافه بر این باور هستند که منچستریونایتد پیش از این گزینه تمدید قرارداد یک ساله گرین‌وود را تمدید کرده اما مدیران ارشد این باشگاه انگلیسی تأکید کرده‌اند که چنین تصمیمی در مورد فعال‌سازی بند تمدید قرارداد گرین‌وود گرفته نشده و هیچ بحثی هم در این زمینه با این بازیکن، خانواده‌اش یا هر باشگاه علاقه‌مند به جذب او انجام نشده است.

قرارداد میسون گرین‌وود تا تابستان 2025 اعتبار دارد و باشگاه منچستریونایتد همچنان گزینه فعال‌سازی بند تمدید یک ساله قرارداد او را دارد. تصمیم‌گیری برای عدم فعال سازی این بند به این معنی است که این بال انگلیسی می‌تواند تابستان 2025 به عنوان بازیکن آزاد از جمع شیاطین سرخ جدا شود.

اواخر ماه ژانویه 2022 (بهمن 1401) بود که گرین‌وود متهم به ضرب شتم نامزد سابق خود شد و در ادامه باشگاه منچستریونایتد اعلام کرد تا تکمیل تحقیقات مستقل و داخلی این باشگاه، این بازیکن حق تمرین و بازی کردن با پیراهن این تیم را نخواهد داشت. با وجود اینکه او در بهمن ماه 1402 از اتهامات وارده تبرئه شد، باشگاه منچستریونایتد در نهایت به خاطر فشارهای داخلی و خارجی تصمیم گرفت تا این بازیکن را با قرارداد یک ساله به ختافه قرض دهد.

این بال 21 ساله که محصول آکادمی باشگاه منچستریونایتد بوده و از 6 سالگی یعنی از سال 2007 در عضویت این باشگاه است، در سال 2018 به تیم اصلی این باشگاه راه پیدا کرد. او بازی‌های قابل‌قبولی هم از خود در منچستریونایتد ارائه کرد اما حاشیه‌هایی که در تیم ملی فوتبال انگلیس و منچستریونایتد داشت، دوران حرفه‌ای او را که می‌توانست درخشان‌تر باشد، تحت‌الشعاع قرار داد.

گرین‌وود که تاکنون در 129 بازی برای منچستریونایتد به میدان رفته و آمار 35 گل‌زده و 12 پاس‌گل را از خود بر جای گذاشته است، این فصل هم در 28 بازی برای ختافه 8 گل‌زده و 5 پاس‌گل را به ثبت رسانده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار