صعود سلیمی و خوش‌رو به فینال تکواندو قهرمانی آسیا
کد خبر: 2156

صعود سلیمی و خوش‌رو به فینال تکواندو قهرمانی آسیا

آرین سلیمی و علی خوش‌رو دو نماینده تکواندو کشورمان با برتری مقابل رقبای خود به دیدار نهایی مسابقات قهرمانی آسیا راه یافتند.

روز پایانی بیست و ششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا، امروز (شنبه - 29 اردیبهشت ماه) در حال برگزاری است و آرین سلیمی نماینده المپیکی ایران در المپیک پاریس و علی خوش‌رو دیگر تکواندوکار کشورمان با برتری مقابل حریفان خود فینالیست شدند.

سلیمی در وزن 87+ کیلوگرم در نخستین مبارزه خود در 2 راند متوالی و با نتایج 17 بر 5 و 8 بر 5 از سد تکواندوکار کره‌جنوبی گذشت و به دیدار نیمه‌نهایی راه یافت. او در این مرحله در مباره با وانگی از چین به برتری 2 بر یک دست یافت. سلیمی در راند دوم با نتیجه 6 بر 5 مغلوب حریف خود شد، اما با برتری 4 بر 3 و 3 بر 2 در راندهای اول و سوم به دیدار نهایی راه یافت.

همچنین علی خوش‌رو در وزن 80- کیلوگرم در نخستین مبارزه خود در 2 راند متوالی و با نتایج 5 بر 11 و 11 بر 5 هوانگ از چین تایپه را شکست داد. او در ادامه به مصاف سالائف از ازبکستان رفت و در این مبارزه نیز در 2 راند متوالی و با نتایج مشابه 6 بر 5 از سد حریف خود گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. نماینده کشورمان در این مرحله به مصاف صالح الشرباتی نایب قهرمان المپیک 2020 توکیو رفت و موفق به برتری 2 بر صفر شد. خوش‌رو در راند نخست 7 بر 5 و در راند دوم 10 بر 6 از سد حریف خود عبور کرد و فینالیست شد.

صبح امروز نیز یلدا ولی‌نژاد آخرین نماینده تکواندو بانوان ایران در وزن 67- کیلوگرم با شکست در دیدار نخست مقابل نماینده کره‌جنوبی از دور مسابقات کنار رفت.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار