حذف دو بوکسور دیگر ایران از انتخابی المپیک/ قشلاقی و مقصودی، دو امید آخر
کد خبر: 565

حذف دو بوکسور دیگر ایران از انتخابی المپیک/ قشلاقی و مقصودی، دو امید آخر

علی حبیبی‌نژاد و ایمان رمضان‌پور، به عنوان دو بوکسور دیگر ایران، از دور رقابت‌های جهانی گزینشی المپیک ۲۰۲۴ پاریس کنار رفتند.

در ادامه رقابت‌های جهانی بوکس (انتخابی المپیک ۲۰۲۴ پاریس) که به میزبانی ایتالیا در حال پیگیری است، امشب (شنبه - ۱۹ اسفند ۱۴۰۲) دو بوکسور دیگر ایران به روی رینگ رفتند که با باخت مقابل حریفان خود، از گردونه مسابقات کنار رفتند.

در وزن ۶۳.۵ کیلوگرم، علی حبیبی‌نژاد که در دو مبارزه قبلی خود حریفانی از اتیوپی و بریتانیا را مغلوب‌ کرده بود، به مصاف «شون نیشیاما» از ژاپن رفت که با وجود تلاش بسیار نتوانست به برتری دست یابد و با قبول شکست، رینگ را ترک کرد تا از کسب سهمیه المپیک ناکام باشد. 

در وزن ۹۲+ کیلوگرم نیز ایمان رمضان‌پور که ابتدا استراحت داشت و سپس بوکسوری‌ از جزایر سشیل‌ را شکست داده بود، در مبارزه دوم هود با «آبودو موینزه‌» از فرانسه به رقابت پرداخت که او هم نتوانست به برتری‌ دست یابد و از دور مسابقات کنار رفت.

طبق جدول مسابقات، فردا (یک‌شنبه - ۲۰ اسفند ۱۴۰۲) نیز مسلم مقصودی و میثم قشلاقی، دو بوکسور میان وزن و باقی مانده ایران در این رقابت‌ها به ترتیب مقابل حریفانی‌ از آمریکا و هلند به روی رینگ می‌روند.

به این ترتیب پوریا امیری، دانیال شه‌بخش، علی حبیبی‌نژاد و ایمان رمضان‌پور، چهار بوکسور ایران هستند که مقابل حریفان خود شکست خورده و از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

این رقابت‌ها از روز یکشنبه با حضور ۶۳۲ بوکسور از ۱۱۲ کشور در شهر بوستو آرسیتسیو (لُمباردی‌) ایتالیا آغاز ‌شده و تا بیست و یکم همین‌ ماه ادامه دارد. این مسابقات، حکم انتخابی المپیک پاریس را دارد و چهار نفر برتر هر وزن، مسافر المپیک می‌شوند. 

تیم ملی ایران نیز با ۶ بوکسور راهی ایتالیا شده است. هدایت تیم ملی ایران را «فونتانا»ی کوبایی به عنوان سرمربی بر عهده دارد.

ترکیب تیم اعزامی ایران به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: دانیال شه‌بخش

وزن ۶۳.۵ کیلوگرم: علی حبیبی‌نژاد

وزن ۷۱ کیلوگرم: مسلم مقصودی

وزن ۸۰ کیلوگرم: میثم قشلاقی

وزن ۹۲ کیلوگرم: پوریا امیری

وزن ۹۲+ کیلوگرم: ایمان رمضان‌پور

 

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار