ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد
کد خبر: 777

ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد

ایران به‌عنوان میزبان رقابت‌های کوراش قهرمانی آسیا انتخاب شد.

کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسیه (KCAO) رسماً اعلام کرد که رقابت‌های قهرمانی آسیایی بزرگسالان 2024 به میزبانی ایران و در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

این رویداد معتبر ابتدا قرار بود در شهر بخارا و به میزبانی ازبکستان برگزار شود، اما با پیگیری‌های فدراسیون ووشو و رایزنی‌های لازم و بهره‌گیری از دیپلماسی مؤثر بین‌المللی مقرر شد که به‌عنوان رویداد رنکینگ جهانی IKA Ranking برای مسابقات سری حرفه‌ای جهانی WSP طی روزهای 22 لغایت 27 خرداد به میزبانی کشورمان برگزار شود.

همچنین قرار است در کنار مسابقات قهرمانی آسیا، کنگره مجمع عمومی و جلسه هیئت رئیسه KCA/DC Meeting، آزمون بین‌المللی داوری ستاره 1 و 2 IKA و سمینار مربیگری IKI/آزمون مجوز B نیز در ایران برگزار شود.

طبق پیش‌بینی کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسیه، انتظار می‌رود ورزشکارانی از  20 کشور در دو بخش آقایان و خانم ها در این مسابقات حضور داشته باشند.

امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو در این باره گفت: با درایت و حمایت وزیر ورزش همه مجوزهای لازم گرفته شده است و ما موافقت وزارت ورزش و جوانان را در برگزاری این رویداد داریم. برگزاری این مسابقات مطابق با قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. مسابقات قهرمانی آسیا در مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود و فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند تا مهمان‌نوازی گرم ایرانیان را به همه شرکت‌کنندگان نشان بدهد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار