۱۳ کشتی‌گیری که به بیشکک می‌روند/ قاسم‌پور باز هم در ۹۷ کیلوگرم روی تشک می‌رود!
کد خبر: 140

۱۳ کشتی‌گیری که به بیشکک می‌روند/ قاسم‌پور باز هم در ۹۷ کیلوگرم روی تشک می‌رود!

​تیم ملی کشتی آزاد فروردین ماه باید به مصاف آسیایی‌ها برود، با ۱۰ کشتی‌گیر در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شود و سه نماینده نیز در مسابقه گزینشی قاره‌ای المپیک داشته باشد.

 بیشکک قرقیزستان در روزهای 11 تا 16 آوریل 2024 (23 تا 28 فروردین 1403) میزبان مسابقات قهرمانی آسیاست و بعد از آن نیز 19 تا 21 آوریل (31 فروردین تا 2 اردیبهشت) مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا را میزبانی می‌کند.

به این ترتیب تیم ملی آزاد ایران علاوه بر اعزام 10 کشتی‌گیر به مسابقات قهرمانی آسیا، سه کشتی‌گیر دیگر را نیز در سه وزن 57، 74 و 97 کیلوگرم با خود به بیشکک خواهد برد تا در سه وزنی که در پیکارهای جهانی 2023 بلگراد نتوانستیم سهمیه المپیک را بگیریم، به دنبال مجوز حضور در المپیک باشیم.

همانطور که پیش از اعزام تیم به تورنمنت رنکینگ‌دار زاگرب، احمد جوان در 57 کیلو و یونس امامی در 74 کیلو گزینه‌های شرکت در گزینشی آسیایی بودند، همچنان بعد از نتایج رقم خورده در کرواسی هم این دو کشتی‌گیر گزینه اصلی حضور در این رقابت‌ها محسوب می‌شوند. در 97 کیلوگرم نیز باتوجه به نتیجه رقم خورده در زاگرب، امیرعلی آذرپیرا گزینه اصلی اعزام به بیشکک برای کسب سهمیه المپیک است اما کدام کشتی‌گیران در مسابقات قهرمانی آسیا قرار است تیم ملی آزاد را همراهی کنند؟

باتوجه به پلنB کادرفنی برای کسب سهمیه المپیک - در صورتی‌ که جوان در بیشکک سهمیه نگیرد- علیرضا سرلک که در مسابقات کشوری در 57 کیلوگرم دوم شد، گزینه حضور در مسابقات گزینشی جهانی است که اردیبهشت ماه در استانبول برگزار می‌شود، بنابراین ابراهیم خواری نفر سوم مسابقات کشوری به قهرمانی آسیا می‌رود.

رضا اطری قهرمان کشور در 61 کیلوگرم، رحمان عموزاد که حضورش را با شکست عباس ابراهیم‌زاده در تورنمنت زاگرب، در المپیک قطعی کرد در 65 کیلوگرم نیز راهی قهرمانی آسیا خواهند شد.

ملی‌پوش 70 کیلوگرم از بین امیرمحمد یزدانی که در مسابقات کشوری خود را در وزن المپیکی 74 کیلوگرم محک زد و محمدعلی عموزاد قهرمان کشور، انتخاب خواهد شد.

حسین ابوذری به عنوان قهرمان مسابقات کشوری که در تورنمنت زاگرب هم نایب قهرمان شد، در 74 کیلوگرم، محمد نخودی قهرمان مسابقات رنک‌دار زاگرب در 79 کیلوگرم، هادی وفایی‌پور قهرمان رقابت‌های کشوری که نتوانست در زاگرب روی تشک برود در 86 کیلوگرم و امیرحسین فیروزپور در 92 کیلوگرم دیگر کشتی‌گیران آزادکار ایران در بیشکک خواهند بود.

در 97 کیلوگرم هم بار دیگر نام کامران قاسم‌پور در ترکیب تیم قرار گرفته، او در مسابقات کشوری غیبت داشت و پس از آن در زاگرب سوم شد، در حالی که امیرعلی آذرپیرا به عنوان قهرمانی رسید. اینطور که پیداست او همچنان در 97 کیلوگرم گزینه کادرفنی تیم ملی برای اعزام به آسیاست، هرچند که اگر آذرپیرا سهمیه المپیک را در بیشکک بگیرد، عملا او دیگر هیچ شانسی برای حضور در المپیک در این وزن نخواهد داشت.

در 125 کیلوگرم هم گزینه کادرفنی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، امیرحسین زارع است. این کشتی‌گیر که چند روز قبل در تورنمنت رنک‌دار کرواسی با شکست امیررضا معصومی طلایی شد، در بیشکک هم کشتی خواهد گرفت.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید