نصیرشلال: بین ما و کمیته فنی اختلاف سلیقه بود
کد خبر: 189

نصیرشلال: بین ما و کمیته فنی اختلاف سلیقه بود

​سرمربی تیم‌ملی وزنه‌برداری گفت: کادر فنی تیم ملی و کمیته فنی فدراسیون در مورد اعزام تیم به مسابقات قهرمانی آسیا تنها اختلاف سلیقه داشتند و هیچ دلخوری وجود ندارد.

نواب نصیرشلال درباره‌ی علت اعزام تنها سه وزنه‌بردار جوان به مسابقات بزرگسالان قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ بیان کرد: در آخرین جلسه کمیته فنی قرار شد اعضای کمیته فنی هم نظر بدهند. ما هم نتایج رکوردگیری را برای اعضا و رییس فدراسیون فرستادیم. پس از جلسه‌ای که داشتند برخی اسامی که شانس و شرایط بهتری دارند را اعلام کردند و برخی اسامی هم کادر فنی کم کرد و در نهایت به این سه نفر رسیدیم.

در مورد شانس مدال آوری سه وزنه‌بردار جوان گفت: این افراد مدنظر کمیته فنی هم بودند. تیم در حال پوست اندازی است و این بچه‌ها نیاز دارند که مسابقه بدهند. ما این حساسیت که حتما باید مدال آور باشند را نداشتیم. نظر من این است که وزنه‌بردار در یک مسابقات سطح پایین‌تر مانند آسیایی کسب تجربه کند و خودش را برای مسابقات سطح بالایی همانند قهرمانی جهان آماده کند و این اتفاق به نظرم خیلی با ارزش‌تر از این است که وزنه‌بردار فقط در آسیا مدال بگیرد و سپس تمام شود.

او افزود: مدنظر ما این بود تیم یک دست و کامل به قهرمانی آسیا برود و کسب تجربه برای نفراتی باشد که حدود ۱۹- ۲۰  ساله هستند و برای مسابقات پیش رو آماده شوند چون در ورزش قهرمانی، یک مسابقه می‌تواند به اندازه  ۱۰۰ جلسه تمرین به ورزشکار کمک کند. نظر من این بود تیم با این شرایط اعزام شود اما نظر کمیته فنی بر این بود که تیم کامل نرود. بخشی از اسامی را آنها اعلام کردند و بخشی هم من کم کردم.

نصیر شلال در پاسخ به این پرسش که مسئولیت فنی تیم با سرمربی است چون ماه‌ها با ورزشکار کار کرده و چرا کمیته فنی اسم داده است؟ گفت: در آخر ماجرا کادر فنی باید پاسخگو باشد. البته وقتی کمیته فنی و رئیس فدراسیون نظر قاطع می‌دهند باید مسئولیت تیم که ناقص یا کامل به مسابقات می‌رود را هم بپذیرند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه دلخوری بین کادر فنی تیم ملی و کمیته فنی فدراسیون وزنه‌برداری وجود دارد؟ تصریح کرد: دلخوری نیست بلکه اختلاف سلیقه است. این اختلاف سلیقه هم راجع به همین قهرمانی آسیا بود و قرار نیست ادامه‌دار باشد. نظراتی را دوستان داشتند که من خیلی موافق نبودم و نظراتی هم من داشتم که دوستان در کمیته فنی با آن موافق نبودند. اختلاف سلیقه است و ما هم به نظر کمیته فنی احترام گذاشتیم و بخش عمده‌ای از نظرات کمیته فنی و فدراسیون را اعمال کردیم.

منبع: ايسنا

دیدگاه‌تان را بنویسید