نقره دادمرز و فینالیست شدن ساروی/کار سخت اسماعیلی
کد خبر: 2628

نقره دادمرز و فینالیست شدن ساروی/کار سخت اسماعیلی

پویا دادمرز با غلبه بر نایب قهرمان جهان از گرجستان، مدال نقره تورنمنت مجارستان را از آن خود کرد.

با برگزاری کشتی‌های مقدماتی و نیمه‌نهایی 7 وزن دوم کشتی فرنگی تورنمنت بوداپست، نتایج زیر در این رقابت‌ها رقم خورد:

در وزن 55 کیلوگرم که با حضور 4 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار شد، پویا دادمرز در دور اول با نتیجه 6 بر 1 مغلوب الدانیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان شد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 1 مقابل مارات گاریپوف از برزیل به پیروزی رسید. دادمرز در دور سوم و پایانی با نتیجه 6 بر 4 نوگزاری تسورتسومیا دارنده مدال نقره جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی که در بالای جدول حضور دارد در دور نخست با نتیجه 4 بر 2 سلیمان نصر از تونس را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 1 از سد ماماداسا سیلا از فرانسه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این دیدار با نتیجه 6 بر 1 مغلوب لری ابولادزه قهرمان جهان از گرجستان شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف آندرس مونتانو از اکوادور می رود. سعید اسماعیلی دیگر نماینده کشورمان که در پایین جدول حضور دارد، در دور اول با نتیجه 10 بر صفر نستور آلمانزا از شیلی را از پیش رو برداشت. وی در دور با نتیجه 6 بر صفر والنتین پتیک از مولداوی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اسماعیلی در این مرحله با توجه به اشتباه در ثانیه های پایانی با نتیجه 9 بر 7 مغلوب لوئیز اورتا سانچز قهرمان جهان از کوبا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف کیوتارو سوگابه از ژاپن می رود.

در وزن 72 کیلوگرم دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه 12 بر 6 مغلوب حسرت جعفراف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. سهرابی در این گروه با نتیجه 7 بر صفر از سد کریستوفر کلانی از مجارستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار به مصاف شماگی بولکوادزه از گرجستان می رود.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 روبرت فریتچ دارنده مدال نقره جهان (72 کیلوگرم) از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 1 مغلوب سانان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان شد و با توجه به شکست این حریف در دور بعد، گرایی حذف شد. محمدرضا مختاری دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به با نتیجه 10 بر صفر پاول پوکلاویچ از کرواسی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 9 بر صفر مغلوب نائو کوساکا دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ژاپن شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا به مصاف برنده دیدار میان لومادزه از گرجستان و نماینده الجزایر می رود و در صورت پیروزی در این دیدار در دیدار رده بندی مقابل سانان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان قرار می گیرد.

در وزن 82 کیلوگرم اشکان سعادتی فر در دور نخست با نتیجه 10 بر 3 مقابل اسپنسر وودس از آمریکا شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 87 کیلوگرم محمدحسین محمودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه عدم حضور تورنیکه جاماشویلی از گرجستان بر روی تشک، به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 مغلوب دیوید لوسونزی قهرمان جهان از مجارستان شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد.
در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با توجه شرکت نکردن تاماس لوای از مجارستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر 2 مقابل جوزف راو از آمریکا به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ساروی در این مرحله با نتیجه 6 بر 1 مقابل گئورگی ملیا از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف الکس زوکه از مجارستان می رود. شایان حبیب زارع دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 مغلوب الکس زوکه از مجارستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی راه یافت و با توجه به مصدومیت کوین مخیا کاستیلو از مجارستان، پیروز این مسابقه شد و به مدال برنز رسید.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار