خوش به حال حسن یزدانی با غیبت بزرگان کشتی جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم
کد خبر: 2811

خوش به حال حسن یزدانی با غیبت بزرگان کشتی جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم

غیبت بزرگان کشتی جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم راه را برای قهرمانی مقتدرانه کاپیتان تیم کشتی آزاد ایران در المپیک هموار کرده است.

کمیته بین‌المللی المپیک با انتشار لیست جدیدی از واجدین شرایط تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی روسیه، کشتی این کشور را عملا خلع سلاح کرد. در این لیست نامی از عبدالرشید سعدالله‌یف، زائور اوگویف، زائوربک سیداکوف، سرگئی سیمینوف و خبیب گادژی ماگمادوف دیده نمی‌شود.

ناچین مونگوش، شامیل ممدوف، ارسلان باگائف و عبدالله کوربانوف در کشتی آزاد و در کشتی فرنگی آلان اوستایف و ماگومد مورتازالیف به همراه چهار کشتی‌گیر زن مجوز حضور در المپیک را دریافت کرده‌اند.

با این شرایط تیم کشتی آزاد روسیه به صورت ناقص راهی پاریس خواهد شد و از آرتور نایفونوف حریف یزدانی نیز در پاریس خبری نیست. ارسلان باگائف در وزن ۸۶ کیلوگرم نماینده تزار‌ها است.

غیبت آرتور نایفونوف در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به معنای حذف یکی دیگر از رقیبان جدی حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم است. این آزادکار روسی در مسابقات کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۰ توکیو برابر یزدانی قرار گرفت و توانست عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد، اما در دقایق پایانی با نتیجه ۷ بر یک به شیرشاه کشتی ایران باخت. البته او در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسلو هم حریف یزدانی در مرحله نیمه‌نهایی بود که با نتیجه هشت بر ۲ شکست خورد.

 

نماینده روس‌ها در وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک ارسلان باگایف است که سابقه شکست برابر یزدانی را در کارنامه دارد. باگائف در فینال جام باشگاه‌های جهان در سال ۱۴۰۱ در سالن شهدای هفتم تیر تهران در کمتر از ۴ چهار دقیقه با امتیاز عالی به یزدانی باخت.

با غیبت نایفونوف اکنون وزن ۸۶ کیلوگرم در سیطره شیرشاه ایرانی قرار دارد و تنها رقیب احتمالی او آرون بروکس آمریکایی است که با شکست دیوید تیلور توانست خود را به عنوان پدیده کشتی آمریکا معرفی کند. یزدانی در این وزن در جایگاه دوم رنکینگ اتحادیه جهانی قرار دارد و بروکس نیز بدون رنکینگ است.

مایلس آمینه و عظمت دولت‌ب‍یک‌اف از دیگر رقیبان یزدانی هستند که سابقه باخت چند باره برابر این قهرمان جهان و المپیک را دارند.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار