جام جهانی پاراوزنه‌برداری| مدال طلا بر گردن غریب‌شاهی/ صلحی‌پور به نقره رسید
کد خبر: 425

جام جهانی پاراوزنه‌برداری| مدال طلا بر گردن غریب‌شاهی/ صلحی‌پور به نقره رسید

رقابت‌های جام جهانی پاراوزنه‌برداری با تداوم درخشش نمایندگان ایران پیگیری شد.

در ادامه مسابقات جام جهانی پاراوزنه‌برداری در امارات، امروز؛ دوشنبه، و در دسته 107 کیلوگرم، علی‌اکبر غریب‌شاهی و سامان رضی و در دسته 97 کیلوگرم سید حامد صلحی‌پور به مصاف حریفان خود رفتند.

غریب‌شاهی با مهار وزنه 250کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا شد و به مقام قهرمانی دست یافت. ملی‌پوش کشورمان مدال طلای مجموع را نیز با رکورد 496 کیلوگرم از آن خود کرد.

سامان رضی دیگر نماینده کشورمان نیز در این دسته با رکورد 215 کیلوگرم به مقام چهارم رسید و در مجموع نیز با همین رکورد به مقام هفتم دست یافت.

همچنین سید حامد صلحی‌پور ملی‌پوش کشورمان در دسته 97 کیلوگرم با مهار وزنه 221 کیلوگرم در جایگاه دوم ایستاد و به مدال نقره رسید و در مجموع با 433 کیلوگرم هفتم شد.

پیش از این محسن بختیار در دسته 59 کیلوگرم و احمد امین‌زاده در دسته مثبت107 کیلوگرم به مدال طلا رسیده بودند.

رقابت‌های جام جهانی وزنه‌برداری با حضور 183 ورزشکار (107 مرد و 76 زن) از 32 کشور جهان به‌میزبانی امارات از 10 تا 15 اسفند ماه برگزار می‌شود. این مسابقات یکی از رویدادهای مسیر کسب سهمیه برای بازی‌های پارالمپیک 2024 پاریس است.

پس از این رویداد نمایندگان کشورمان می‌بایست در مسابقات جام جهانی گرجستان که به‌میزبانی تفلیس و در خرداد ماه سال آینده برگزار می‌شود شرکت کنند تا پس از این رویداد تکلیف نهایی سهمیه‌های ایران در رشته وزنه‌برداری برای بازی‌های پارالمپیک پاریس مشخص شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار