قهرمانی تیم منتخب کشتی آزاد ایران در جام یاشاردوغو ترکیه
کد خبر: 580

قهرمانی تیم منتخب کشتی آزاد ایران در جام یاشاردوغو ترکیه

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب ۳ مدال طلا و ۲ مدال برنز به کار خود در رقابت های کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه پایان داد.

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه روزهای 19 و 20 اسفند ماه در شهر آنتالیا برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط هادی وفایی‌پور در وزن 86 کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن 125 کیلوگرم به مدال طلا، محمدمهدی پلنگ وار و امیرمحمد یزدانی در وزن 70 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با 115 امتیاز قهرمان شد و تیم های قرقیزستان و مغولستان به ترتیب با 11 و 108 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم ابراهیم خواری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به نتیجه 2 بر 2 و با ضربه فنی مقابل بکزات آلمازبک اولو از قرقیزستان مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت و در این گروه شکست خورد و حذف شد.

در وزن 61 کیلوگرم رضا مومنی در دور نخست با نتیجه 5 بر 3 مقابل داورن امیرخان از قزاقستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر 4 زانابازار زاندانبود از مغولستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. مومنی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر مقابل ماسانوسوکه اونو از ژاپن مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. مومنی در این گروه با نتیجه 6 بر 1 مغلوب تایربک ژوماشبک اولو از قرقیزستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

رضا اطری در دور نخست با نتیجه 10 بر 1 و ضربه فنی وینچنزو پیرودو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر از سد سابان کیزیلت از ترکیه گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. اطری در این مرحله با نتیجه 3 بر 2 استیون لارکینگ از آمریکا را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر مقابل اونو از ژاپن مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. اطری در این دیدار با نتیجه 9 بر 4 مغلوب  تایربک ژوماشبک اولو از قرقیزستان شد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در وزن 65 کیلوگرم علی خرمدل در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 مقابل احمت دومان از ترکیه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر از دور رقابت ها کنار رفت. محمدمهدی پلنگ وار پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر مغلوب الوکبک ژولدوشبکوف از قرقیزستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه مقابل حریفی از آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار رده بندی رفت. پلنگ وار در این دیدار با نتیجه 7 بر 6 مقابل ادلان عسکراف از قزاقستان به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 70 کیلوگرم امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه 6 بر 2 مقابل محمدعلی عموزاد دیگر نماینده کشورمان به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر صفر ادوارد شیتس از آمریکا را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر 3 مقابل انس اوشلو از ترکیه به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه 10 بر 5 مغلوب تولگا تومور اوچیر از مغولستان شد و به دیدار رده بندی رفت. با شکست یزدانی، عموزاد از دور رقابت ها کنار رفت. امیرمحمد یزدانی در دیدار رده بندی با نتیجه 11 بر 2 مقابل بشیر خانیف از آذربایجان به برتری دست یافت و به مدال برنز رسید.

در وزن 74 کیلوگرم حسین ابوذری در دور اول مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی با نتیجه 3 بر 1 مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در مراحل بعدی، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 86 کیلوگرم هادی وفایی پور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل عیسی گالیف از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر 4 یودایی تاکاهاشی از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وفایی پور در این مرحله مقابل اسوم شولیدزه از کشور گرجستان با نتیجه 11 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل اردن بات بیامباسورن از مغولستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن 92 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر دامجین باتزول از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر 2 عبدالجلیل شعبان اف از آذربایجان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فیروز پور در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر مقابل موحامد گیمری از ترکیه به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 11 بر 1 آندریان گروسول از مولداوی را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم محمدرضا لطفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 4 بر 2 مقابل لخاگواگرل مونختور دارنده مدال های نقره و برنز جهان از مغولستان مغلوب و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. لطفی در این گروه مقابل نیکا برولاوا از گرجستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با ضربه فنی مقابل شامیل شریپوف از بحرین مغلوب و پنجم شد.

امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر اوکتای جیفتجی از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 11 بر صفر مقابل سولومون ماناشویلی از گرجستان پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر هاکان بویوک‌جینگیل از ترکیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. معصومی در دیدار پایانی با نتیجه 4 بر 3 مقابل لخاگواگرل مونختور به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار