فدراسیون کشتی به علی گرایی یک شانس خواهد داد
کد خبر: 712

فدراسیون کشتی به علی گرایی یک شانس خواهد داد

رئیس هیئت کشتی استان فارس تاکید کرد که با اعلام فدراسیون و کادر فنی تیم ملی؛ به محمدعلی گرایی بعد از پایان دوره محرومیتش یک شانس داده خواهد شد.

بعد از آن که اتحادیه جهانی کشتی محمدعلی گرایی را به دلیل پرتاب بطری به تشک، در حین مبارزه برادرش با حریف ژاپنی به مدت یک سال از حضور در میادین محروم کرد، او مشخصاً حضور در بازی‌های المپیک را از دست می‌داد. گرایی اما همان زمان خوشبین‌تر از همه به کمک فدراسیون و وکیل، پیگیر رفع محرومیتش بود و درخواست خود را به کمیته انضباطی UWW ارسال کرد.

درنهایت روز نهم اسفند ماه اعلام شد که اتحادیه جهانی با کاهش محرومیت این کشتی‌گیر موافقت کرده و او از سیزدهم فروردین می‌تواند به میادین بازگردد. این درحالی بود که گرایی در بلگراد نتوانست سهمیه المپیک را به دست آورد و در حالی که او دوره محرومیتش را طی می‌کرد، مسابقات قهرمانی کشور برگزار شد و با استناد به نتایج آن و امین کاویانی‌نژادی که به خاطر کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی از شرکت در این رقابت‌ها معاف بود؛ چهار کشتی‌گیر راهی تورنمنت وهبی‌امره ترکیه شدند که نفر منتخب آنها، امین کاویانی‌نژاد بود که قرار است نماینده 77 کیلوگرم کشتی فرنگی در مسابقات گزینشی آسیایی در بیشکک باشد.  امیر عبدی نیز ملی‌پوش این وزن ایران در پیکارهای قهرمانی آسیا خواهد بود.

بعد از اعلام زمان بازگشت گرایی به میدان، این سوال مطرح بود که او آیا روزنه‌ای برای ورود به چرخه پیدا خواهد کرد یا نه و اگر بله؛ ورودش به چه شکل خواهد بود؟

ساسان خوبیاری رئیس هیئت کشتی استان فارس در این رابطه به تسنیم گفت: با فدراسیون صحبت کردیم و قرار شد شانسی به علی گرایی هم بدهند، البته اول باید ببینیم وضعیت نفر اعزامی تیم ملی به مسابقات گزینشی آسیایی چطور می‌شود اما در هر صورت چه نماینده ایران در بیشکک سهمیه بگیرد و چه نگیرد، به علی هم یک شانس داده می‌شود.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار