تغییر محسوس تانک روسی؛ سعدالله‌اف برای کسب سهمیه المپیک آماده می‌شود
کد خبر: 91

تغییر محسوس تانک روسی؛ سعدالله‌اف برای کسب سهمیه المپیک آماده می‌شود

​قهرمان المپیک و جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم مشخصا وضعیت خوبی برای بازگشت به کشتی به دست آورده و برای حضور در المپیک، ابتدا باید سهمیه بگیرد.

جایگاه ویژه-  عبدالرشید سعدالله‌اف در مسابقات جهانی 2023 آمادگی خوبی نداشت و درنهایت هم بعد از آنکه مغلوب اخمد تاج‌الدینوف کشتی‌گیر روسی‌الاصل تیم ملی بحرین شد، از حضور در مبارزه سوم پنجمی با کایل اسنایدر آمریکایی انصراف داد تا علاوه بر مدال، سهمیه المپیک را هم نگیرد.

بعد از این ناکامی، او بلافاصله به مسکو برگشت و زیر تیغ جراحی رفت. پیش از آن عنوان نشده بود که تانک روسی با مصدومیت به بلگراد آمده اما او در مسابقه انتخابی با جبرئیل‌اف مشخصا هم سنگین و هم ناآماده به نظر می‌رسید.

سعدالله‌اف بعدا در مصاحبه‌ای عنوان کرد که با وضعیت خوبی به صربستان نرفته و حالا فقط به جبران آن شکست فکر می‌کند.

تمریناتی که این روزها از او در پیج‌های کشتی روسیه و همچنین صفحه شخصی‌ خودش منتشر می‌شود نشان از بازگشت خوب او به تمرینات و کشتی است. نسبت به قبل نیز سبک‌تر شده و به نظر می‌رسد خودش را برای شرکت در مسابقات گزینشی اروپایی که 5 تا 7 اپریل 2024 (فروردین ماه 1403) در باکوی آذربایجان برگزار می‌شود، آماده می‌کند.

او برای انتقام از اخمد تاج‌الدینوف جوان و بازگشت به سکوی اولی 97 کیلوگرم جهان، ابتدا باید به فکر کسب سهمیه باشد.

بعید به نظر می‌رسد روس‌ها در 97 کیلوگرم کشتی‌گیر دیگری را غیر از سعدالله‌اف برای شرکت در مسابقات گزینشی مد نظر داشته باشند و شرکت در این رقابت‌ها نیز یک محک خوب برای تانک روسی پیش از المپیک نیز خواهد بود.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید