جدال سرنوشت‌ساز صنعت نفت و پرسپولیس در روز دربی تهران
کد خبر: 1392

جدال سرنوشت‌ساز صنعت نفت و پرسپولیس در روز دربی تهران

هفته بیست‌و‌چهارم لیگ برتر فوتبال امروز با سه دیدار آغاز خواهد شد و پرسپولیس در اندیشه کسب پیروزی است تا همچنان امید خود را برای قهرمانی حقظ کند.

هفته بیست‌و‌چهارم لیگ برتر امروز (پنجشنبه) با سه دیدار آغاز می‌شود و در مهم‌ترین بازی پرسپولیس در شهر آبادان میهمان صنعت نفت خواهد بود.

* پیکان - هوادار

دو تیم تهرانی پس از نتایج ضعیف در نیم‌فصل اول با مربیان سابق خود، در نیمه دوم لیگ به روزهای خوب نزدیک شده‌اند. هوادار با سرمربیگری مسعود شجاعی در سه هفته گذشته شکست نخورده و شش روز پیش با غلبه بر گل‌گهر، نشان داد می‌تواند یقه تیم‌های بزرگ را هم بگیرد. بازگشت علیرضا حقیقی و داریوش شجاعیان به روزهای اوج را می‌توان یکی از دلایل اصلی روزهای خوش کاپیتان سابق تیم ملی دانست.

هوادار امروز مردی را مقابل خود می‌بیند که این باشگاه را تأسیس کرد. رضا عنایتی در دی ماه 1398 هدایت تیم لیگ یکی سرخپوشان پاکدشت را بر عهده گرفت و سپس مالکیت باشگاه به او واگذار شد. عنایتی در ابتدای سال بعد، نام تیم را به هوادار تغییر داد و آن را به لیگ برتر رساند. پیکان در شرایطی به مصاف تیم سابق عنایتی می‌رود که 10 امتیاز در پنج بازی اخیر گرفته و هم‌امتیاز با هوادار، در رتبه دوازدهم ایستاده است. دربی تهران می‌تواند صحنه‌های جذابی داشته باشد.

* گل‌گهر سیرجان- استقلال خوزستان

گل‌گهری‌ها که عملکرد پُر نوسانی را با اوزونیدیس داشتند، با سه شکست متوالی در بدترین فرم خود در فصل جاری به سر می‌برند و پایین‌تر از ملوان در جایگاه ششم جدول ایستاده‌اند. سیرجانی‌ها در شرایطی به مصاف استقلال خوزستان می‌روند که این تیم سه برد از چهار پیروزی فصل خود را در نیم‌فصل دوم به دست آورده و هفته گذشته نیز جدال شش امتیازی با صنعت نفت را با پیروزی پشت سر گذاشت تا فعلاً با 19 امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول قرار بگیرد.

* صنعت نفت آبادان - پرسپولیس

بازی فوق‌العاده حساس در آبادان؛ جدالی که صنعت نفت در آن برای فرار از منطقه سقوط می‌جنگد و پرسپولیس برای قهرمانی! شاگردان کمالوند که در هفته بیست‌ودوم دست به کار بزرگی زدند و سپاهان را از پیش رو برداشتند، هفته قبل نتیجه را به استقلال خوزستان واگذار کردند تا کارشان برای بقا در لیگ برتر سخت شود. آبادانی‌ها اما امیدوارند بعد از پیروزی خانگی مقابل سپاهان، پرسپولیس را هم در ورزشگاه خانگی زمین‌گیر و دوباره امیدها را در دل فوتبالدوستان پُرشمار آبادانی زنده کنند.

پرسپولیس با اوسمار بهترین تیم نیم‌فصل دوم لیگ بوده و اختلاف با استقلالِ صدرنشین را به یک امتیاز کاهش داده است. سرخپوشان در هفته‌های پایانی لیگ به دنبال جمع‌آوری حداکثر امتیازات هستند تا در صورت توقف احتمالی استقلال، بتوانند به صدر جدول لیگ برتر برسند و شانس‌شان را برای قهرمانی افزایش دهند.

در حالی که هواداران پرسپولیس در هفته‌های اخیر نگران غیبت علیرضا بیرانوند در خط دروازه بودند، امیررضا رفیعی در دو بازی قبلی دروازه تیمش را بسته نگه داشته تا این نگرانی بزرگ برطرف شود. بازی رفت دو تیم در تهران با نتیجه تساوی 2 - 2 به پایان رسید.

 برنامه کامل هفته بیست‌و‌چهارم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه 30 فروردین
* پیکان - هوادار، ساعت 16:30
داور: فرزاد منصوری

* گل‌گهر سیرجان - استقلال خوزستان ، ساعت 17:45
داور: محمدرضا تارخ

* صنعت نفت آبادان - پرسپولیس، ساعت 19
داور: علی‌اصغر مومنی

جمعه 31 فروردین
*نساجی مازندران - تراکتور تبریز، ساعت 16:30
داور: علی صفایی

* استقلال - شمس آذر قزوین، ساعت 18
داور: وحید کاظمی

* فولاد خوزستان - مس رفسنجان، ساعت 18:10
داور: امیر ایار

یکشنبه 2 اردیبهشت
* ذوب‌آهن اصفهان - آلومینیوم اراک، ساعت 16:30
داور: سعید رحیمی مقدم

* ملوان انزلی - سپاهان اصفهان، ساعت 17
داور: مرتضی منصوریان

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار