نکونام:نگرانیم اما به داوران اعتماد می‌کنیم/تابع باشگاه هستم
کد خبر: 1851

نکونام:نگرانیم اما به داوران اعتماد می‌کنیم/تابع باشگاه هستم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: نگران داوری بازی‌ها هستیم، ولی به داوران اعتماد می‌کنیم و به آنها احترام می‌گذاریم.

جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل ذوب‌آهن اصفهان در هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: هیچ بازی برای ما راحت نیست. ما پنج دیدار دیگر داریم و باید تمرکز و تلاش داشته باشیم تا به موفقیت برسیم. می‌دانیم کجای کار هستیم و چه چیزی می‌خواهیم. با بازیکنان که صحبت می‌کردیم همه از اهمیت بازی و اینکه چه مسئولیت بزرگی روی دوش ما قرار دارد، اطلاع داشتند و همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا فردا پیروز شویم. باید در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم. از روز اول این موضوع را گفته‌ام که باید هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم و هر اتفاقی که افتاد دیگر تقدیر و قسمت است.

کسی نمی‌تواند به من بگوید برای نشست خبری به سازمان لیگ بیا
وی در واکنش به طرح این موضوع که حضورش در نشست‌های خبری قبل از بازی باعث تعامل او با خبرنگاران خواهد شد، تصریح کرد: من دوست دارم همیشه حتی در حالت دعوا و دوستی پاسخگو باشم، ولی شرایط خیلی مهم است. همین الان تیمم تمرین دارد و بازیکنان در رختکن حضور دارند و من اینجا هستم. اگر شرایط باشد به کنفرانس می‌روم، ولی شرایط مهیا نباشد نمی‌روم. کسی نمی‌تواند به من بگوید به سازمان لیگ بیا. در تمام دنیا نگاه کنید کنار محل تمرین‌‌شان سالن کنفرانس دارند و از خبرنگاران پذیرایی کرده و نشست‌ها را برگزار می‌کنند. امروز که خوب است و توانسته‌ام بیایم، حالا کمی دیر به تمرین می‌رسم، اما اگر در هتل المپیک حضور داشته باشم و بخواهم از آن طرف تهران به کنفرانس بیایم در این ترافیک چه کار کنم؟ بنابراین، وقتی نتوانم بیایم، نمی‌آیم. هیچ وقت به خبرنگاران بی‌احترامی نکرده‌ام و نخواهم کرد. این اتفاق باید درست شود و سازمان لیگ باید شرایط را مهیا کند. اگر من در این فوتبال مربیگری کنم و باشم، اما نتوانم به کنفرانس بیایم، نخواهم آمد. البته به این معنی نیست که به خبرنگاران بی‌احترامی می‌کنم. من به برنامه‌ریزی اشاره کردم و باید درست شود.

علی عسگری و شهریاری نشان دادند چقدر تیم و باشگاه برای‌شان مهم است
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه به نظر می‌رسد با برنده شدن در چالش با مدیریت قبلی باشگاه و حضور آتیلا حجازی آرامش به تیم او بازگشته است، گفت: هر تیمی متحدتر باشد، قطعاً نتایج بهتری می‌گیرد، نه فقط برای قهرمانی و جام گرفتن، بلکه در هر جایی این اتفاق می‌افتد. آتیلا حجازی و پدرش نامی پرافتخار برای باشگاه استقلال هستند و ما به حضور او افتخار می‌کنیم. آقای علی عسگری و شهریاری نشان دادند چقدر تیم و باشگاه برای‌شان مهم است و اینکه بتوانیم کارها را درست انجام دهیم. آینده در دستان این عزیزان است. ما هیچ قولی نمی‌توانیم بدهیم، مگر اینکه قول دهیم همه تلاش‌مان را انجام دهیم. در جلساتی که با این عزیزان و مخصوصاً فرشید سمیعی (سرپرست باشگاه) داشتیم تمام برنامه‌ریزی برای این پنج هفته خواهد بود و همین‌طور کار تمدید قرارداد با بازیکنان نیز از هفته آینده آغاز می‌شود.

توهین در فوتبال ایران هست و متأسفانه باید آن را بپذیریم
نکونام در واکنش به این سؤال که چقدر امیدوار است دیگر تقابل بین اصفهان و تهران مثل دیدار پرسپولیس - سپاهان تکرار نشود، تأکید کرد: ما تقابلی نداریم و همه برای یک کشور هستیم. همه با هم دوست هستیم و خواهشاً عوامل تیم‌ها را روبه‌روی هم قرار ندهید. قسم می‌خورم آن صحبت‌ها (اشاره به اظهارات لیدر سپاهان) را گوش نکرده‌ام. من را می‌شناسید که صادقانه صحبت می‌کنم، ولی اگر هر کسی اشتباهی می‌کند، باید تاوانش را بدهد. ضمن اینکه نمی‌توان منکر عملکرد هواداران در بازی‌ها شد. در بازی قبلی‌مان در تهران، روی سکو حضور داشتم و هواداران رقیب به من بی‌احترامی کردند. اینها در فوتبال هست و باید آن را متأسفانه بپذیریم. دوست دارم فردا هواداران‌مان با شال آبی یا هر چیزی که آبی هست، به ورزشگاه بیایند و ورزشگاه را آبی کنند.

سهرابیان و سیلوا برای بازی فردا در کنارمان خواهند بود
وی در مورد آخرین وضعیت مصدومیت آرمین سهرابیان و رافائل سیلوا برای دیدار مقابل ذوب‌آهن یادآور شد: این هفته هر دو بازیکن تمرین کردند. امروز آخرین تمرین برگزار می‌شود، اما اینکه فردا از آنها استفاده شود یا نه به شرایط بازی بستگی دارد. هر دو بازیکن برای بازی فردا در کنارمان خواهند بود.

نگران هستیم ولی به داوران اعتماد می‌کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال راجع به اینکه قضاوت دیدار فردا برعهده کوپال ناظمی است که با او در دیدار رفت استقلال برابر سپاهان دچار چالش شده بود و اشتباهش باعث شکست آبی‌پوشان شد، گفت: ناظمی داور خوب و شناخته شده‌ای است، ولی اشتباه فاحش او برای ما اتفاق افتاده است. در بازی فولاد خوزستان و مس رفسنجان دقیقه 1+90 روی اشتباه گل خوردیم. این چیزها بزرگ بوده است. در مجموع، ایشان داور خوبی است، ولی این نگاه‌ها وجود دارد چون تنها شکست استقلال در این فصل با اشتباه ناخواسته ناظمی رقم خورده است. ما نگاه‌مان تا بازی فردا مثبت است. من در این فوتبال حضور دارم و یک بار بازی 2 بر صفر برده را باختم و با اینکه اشتباهات داوری وجود داشت، هیچ صحبتی نکردم. با همان داور امسال یک بازی را بردیم، ولی اعتراض شدیدی کردم، چون فوتبال را می‌فهمم. منظورم این نیست که داوری را بلد هستم و بخواهم به داوران جسارت کنم، ولی می‌دانیم چطور قضاوت می‌کنند و چطور خطا می‌گیرند. به داوران احترام می‌گذاریم و دوست نداریم حقی از تیمی ضایع شود. این اواخر اما، اتفاقاتی افتاد که نمی‌توانستیم اعتراض نکنیم. همه می‌بینند چه اتفاقاتی افتاده است. نگران هستیم ولی به داوران اعتماد می‌کنیم.

آمار و ارقام برای رسانه‌ها و آنالیزورها جذاب است
نکونام درباره آمار خوب خارج از خانه ذوب‌آهن و تأثیرش روی بازیکنان استقلال خاطر نشان کرد: آمار و ارقام برای رسانه و کسانی است که آنالیز فوتبال انجام می‌دهند. آمارها جذاب است، ولی فردا هر تیمی که بهتر باشد بازی را می‌برد.

هر کاری دلم بخواهد انجام می‌دهم!
وی در واکنش به برخی اظهارنظرها و انتقادها به سبک بازی تیمش در این فصل اظهار داشت: من هر کاری دلم بخواهد انجام می‌دهم.

تابع باشگاه هستم و چارچوبم مشخص است
سرمربی تیم فوتبال استقلال با این سؤال هم روبه‌رو شد که برای او تفاوتی دارد که چه کسی مدیرعامل استقلال شود، تصریح کرد: من تابع باشگاه هستم. من دوست دارم اتفاقات خوب برای تیمم بیفتد و چارچوبم مشخص است.

نکونام در مورد اینکه آیا با احمد شهریاری برای پرداخت مطالبات بازیکنان استقلال صحبتی انجام داده است یا نه، یادآور شد: این کارهای مدیریتی است و چیزی نیست که بخواهم به آن ورود کنم.

وی راجع به شایعه گرفتن امضای تسویه حساب از بازیکنان استقلال عنوان کرد: هیچ تأثیری روی تیم ندارد. خیال‌تان راحت!

تغییر نام استقلال دست من نیست و نمی‌توانم نظر بدهم
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره بحث تغییر نام این باشگاه نیز تصریح کرد: یک چیزهایی می‌گویید که دست من نیست و نمی‌توانم نظر بدهم. اگر دست من بود که چیزی تغییر کند، نظر می‌دهم. استقلال برای ایران است و هر تصمیمی گرفته شود اسم تیم استقلال است و با افتخار زیر پرچمش بازی می‌کنیم.

نکونام درباره اینکه برد یک بر صفر برای او معقول است یا پیروزی با چند گل، گفت: از اول فصل به این مسائل عادت داریم. دو تیم با هم بازی می‌کنند و دوست دارم تیمم ببرد، فلسفه من این است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار