ادامه کورس قهرمانی لیگ با تغییر نقش پرسپولیس و استقلال
کد خبر: 2398

ادامه کورس قهرمانی لیگ با تغییر نقش پرسپولیس و استقلال

هفته بیست‌ونهم و ماقبل پایانی لیگ برتر در حالی امشب برگزار می‌شود که رقابت استقلال و پرسپولیس برای قهرمانی و تلاش ۵ تیم برای سقوط نکردن به اوج رسیده است.

هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 20 امشب (سه شنبه) با 8 دیدار همزمان پیگیری می‌شود و در مهم‌ترین مسابقات، پرسپولیس در قزوین مقابل شمس‌آذر به میدان می‌رود و استقلال در خانه از گل‌گهر پذیرایی می‌کند. پرسپولیس و استقلال این هفته تغییر نقش داده‌اند و حالا این آبی‌پوشان هستند که برخلاف هفته‌های گذشته در رقیب دیرینه خود را در جدول تعقیب می‌کنند.

نبرد میلی‌متری مدعیان در صدر و قعر جدول این هفته همه ادامه دارد و این احتمال وجود دارد تکلیف قهرمانی و سقوط تیم‌ها امشب مشخص شود.

فولاد خوزستان -پیکان

دو تیمی که خطر سقوط را احساس می‌کنند در این هفته در حالی به مصاف هم می‌روند که به فاصله یک امتیاز در جدول قرار دارند. فولاد هفته گذشته با شکست ذوب‌آهن در اصفهان با یک پله صعود، در رتبه چهاردهم قرار گرفت، اما اگر پیکان همانند هفته‌های گذشته‌اش در اهواز بازی کند و به پیروزی نرسد، کارش برای بقا خیلی سخت‌تر از گذشته خواهد شد. شاگردان رضا عنایتی هفته‌هاست که نمی‌برند و 2 بازی پایانی لیگ برای آنها برای ماندن در لیگ برتر اهمیت زیادی دارد. کسب 3 امتیاز از نان شب برای ویسی و عنایتی واجب‌تر است. 

هوادار - نساجی

هوادار و نساجی ‌در شرایطی به مصاف هم می‌روند که وضعیت متفاوتی نسبت به هم دارند. هوادار با 3 شکست پیاپی در لیگ و جام حذفی و دریافت 9 گل اوضاع مناسبی ندارد. هرچند آنها خیال‌شان از بابت سقوط راحت است اما شاگردان مسعود شجاعی در هفته‌های گذشته روند نزولی را در پیش گرفتند و اگر با این شرایط لیگ هفته‌های بیشتری ادامه داشت ممکن بود هوادار هم تبدیل به یکی از گزینه‌های سقوط شود. در طرف مقابل نساجی اوضاع متفاوتی را تجربه می‌کند. شاگردان ساکت الهامی در 5 هفته گذشته 10 امتیاز کسب کرده‌اند و تا رتبه سیزدهم بالا آمدند و حتی اگر مقابل هوادار هم بازنده نباشند شانس ماندن در لیگ را خواهند داشت.

 استقلال -گل‌گهر سیرجان

دو تساوی آبی‌پوشان در 5 هفته گذشته باعث شد آنها در بدترین زمان ممکن، صدر جدول را به رقیب خود واگذار کنند تا سرنوشت قهرمانی در اختیار پرسپولیس قرار بگیرد. با این تفاسیر آبی‌ها همچنان شانس قهرمانی دارند و ممکن است اتفاقات فوتبالی در 2 بازی پایانی لیگ باعث شود استقلالی‌ها جام را بالای سر ببرند.

روی کاغذ کار آبی‌پوشان نسبت به سرخپوشان تهرانی راحت‌تر است و شانس پیروزی آنها در مصاف با گل‌گهر و پیکان بیشتر از پرسپولیس در تقابل با شمس‌آذر و مس رفسنجان خواهد بود. حریف امشب استقلال، در حال حاضر شرایط خیلی خوبی ندارد و در 5 بازی گذشته خود در لیگ رنگ پیروزی را به خود ندیده است. از سوی دیگر حضور گل‌گهر در نیمه‌نهایی جام حذفی شاید باعث شود بازیکنان این تیم لیگ را خیلی جدی نگیرند و تمام هم و غم خود را در برای جام حذفی بگذارند و این موضوع می‌تواند بیشتر به نفع استقلال باشد. بازی رفت دو تیم با تساوی یک- یک خاتمه یافته اما آبی‌پوشان مصمم هستند مقابل هواداران پرشمار خود به پیروزی برسند تا در صورت توقف احتمالی پرسپولیس بار دیگر به صدر جدول برگردند.

آلومینیوم اراک -سپاهان اصفهان

سپاهان برای اینکه فصل را در رتبه سوم به پایان برساند، نیاز به این دارد که در 2 بازی باقی‌مانده امتیازات لازم را کسب کند، بنابراین امشب در اراک با انگیزه شکست آلومینیوم به زمین می‌رود. در طرف مقابل هم آلومینیوم در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن است رتبه ششم را کسب کند. هر دو تیم توانستند در به نیمه‌نهایی جام حذفی هم صعود کنند و این احتمال وجود دارد که در صورت برتری در این مرحله، در دیدار فینال، دیدار امشب‌شان را تکرار کنند. از آخرین برد سپاهان مقابل آلومینیوم حدود 4 سال می‌گذرد و شاگردان مورایس به دنبال این هستند تا طلسم نبردن‌های‌شان را مقابل آلومینیوم خاتمه دهند.

شمس‌آذر -پرسپولیس

پرسپولیس هفته گذشته در دیداری فراموش نشدنی، از لغزش دوباره استقلال بهترین استفاده را برد و از هیچ به همه چیز رسید. سرخپوشان در دیداری پرافت و خیز در یک نیمه 3 گل از استقلال خوزستان دریافت کردند و در نیمه دوم با کامبک، 3 امتیاز و صدر جدول را با هم به دست آورند. در حال حاضر همه چیز در اختیار شاگردان اوسمار است و اگر 2 بازی سخت پیش رو‌ی‌شان تا پایان لیگ را ببرند قهرمان خواهند شد.

آنچه مسلم است اینکه پرسپولیس در قزوین کار راحتی نخواهد داشت و شاگردان سعید دقیقی همانند بازی رفت یک بار دیگر فرصت پیدا می‌کنند تا بیش از گذشته توانایی‌‌هایشان را نشان دهند و  حریف سرسختی برای سرخپوشان باشند. اگر اشتباهات پرسپولیسی‌ها در خط دفاعی  همانند بازی با استقلال خوزستان تکرار شود، تنبیه خواهند شد و ممکن است نتوانند فرصت بازگشت به بازی را پیدا کنند، آن وقت باید با قهرمانی خداحافظی کنند.

مس رفسنجان -استقلال خوزستان

مس رفسنجان جایگاه دهم جدول را برای خود قطعی کرده و خیلی استرسی بابت رتبه‌اش در جدول ندارد. با توجه به شرایط رفسنجانی‌ها و صحبت‌های اخیر محرم نویدکیا، به احتمال فراوان این دیدار آخرین بازی‌ خانگی‌‌ این مربی روی نیمکت این تیم است. مس یکی از تیم‌هایی است که به نیمه‌نهایی جام حذفی است و شانس قهرمانی در این مسابقات را هم دارد، هرچند مجوز حرفه‌ای این تیم صادر نشده و با توجه به حاشیه‌های اخیری که برای این تیم به وجود آمده، آینده‌ای مبهم خواهد داشت. استقلال خوزستان در بازی امشب اگر مانند نیمه اول بازی با پرسپولیس بازی کند، مس کار خیلی سختی خواهد داشت و ممکن است خوزستانی‌ها پیروزی دور رفت‌شان را این بار در رفسنجان تکرار کنند. 

تراکتور -ملوان

تقابل تیم‌های چهارم و پنجم جدول امروز به جهاتی می‌تواند دیدنی باشد. تراکتور رتبه چهارم‌اش را قطعی کرده اما نیم‌نگاهی هم به جایگاه سوم دارد و در صورت لغزش سپاهان، تبریزی‌ها می‌توانند با کسب نتیجه لازم به مقام سوم لیگ برسند. شاگردان حمید مطهری هفته گذشته در تهران مقابل پیکان متوقف شدند اما نمی‌خواهند باز هم در خانه و همانند بازی با استقلال  و این بار در غیاب هواداران خود متوقف شوند. در طرف دیگر ملوانی قرار دارد که در 5 بازی گذشته خود تنها 2 امتیاز کسب کرده است. نتایج اخیر این تیم باعث شد مهدی تارتار پس از شکست خانگی هفته گذشته مقابل مس، بگوید شاید  صبر هواداران ملوان تمام شود و من را نخواهند.

ذوب‌آهن -صنعت نفت

ذوب‌آهنی‌ها برحسب قرعه‌ مسابقات، نقش پررنگی در مشخص کردن تیم‌‌های سقوط‌کننده به لیگ دسته اول خواهد داشت. شاگردان ربیعی هفته گذشته مقابل فولاد شکست خوردند و امشب هم باید در خانه از صنعت نفت قعرنشین پذیرایی کنند. آبادانی‌ها شانس بسیار کمی برای ماندن در لیگ دارند و شاید تنها یک معجزه بتواند شاگردان کمالوند را در لیگ برتر نگه دارد. ذوب‌آهن هیچ انگیزه‌ای برای صعود یا سقوط در جدول ندارد و زردپوشان آبادانی می‌توانند از این شرایط به نفع خود سود ببرند، البته اگر بخواهند و بتوانند.

 برنامه مسابقات هفته بیست‌ونهم به شرح زیر است:

سه شنبه 8 خرداد ساعت 20

فولاد خوزستان – پیکان تهران، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

استقلال – گل گهرسیرجان، ورزشگاه آزادی

هوادار تهران – نساجی مازندران، ورزشگاه پاس قوامین

آلومینیوم اراک – سپاهان، ورزشگاه امام خمینی اراک

شمس آذر قزوین – پرسپولیس، ورزشگاه سردار آزادگان قزوین

مس رفسنجان – استقلال خوزستان، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

تراکتور تبریز – ملوان انزلی، ورزشگاه یادگار امام تبریز

ذوب آهن اصفهان – صنعت نفت آبادان، ورزشگاه فولادشهر

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار