نکونام: قرارداد دارم و می‌مانم/ مگر دومی آرسنال ناکامی بود؟
کد خبر: 2444

نکونام: قرارداد دارم و می‌مانم/ مگر دومی آرسنال ناکامی بود؟

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که با توجه به قرارداد سه ساله‌اش از فردای روز بازی با پیکان کار را برای لیگ بیست‌وچهارم آغاز خواهد کرد.

جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار روز شنبه استقلال مقابل پیکان در هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال، گفت: فصلی پر از اتفاقات عجیب بود که در فوتبال ما می‌افتد. با توجه به تعطیلی مسابقات به خصوص برای جام ملت‌های آسیا و همینطور بالا و پایین شدن لیگ، سال پرفشار و سختی بود.

وی ادامه داد: فردا آخرین بازی برای ماست و اهمیت بازی برای بازیکنان مشخص است. مقابل تیمی بازی داریم که قابل احترام است و آنها با توجه به شرایط جدول نیاز به امتیاز دارند. امیدوارم بازیکنان ما با تمرکز وارد زمین شوند و به موفقیت برسند.

نکونام در مورد برگزاری بازی پیکان و استقلال در ورزشگاه پاس قوامین تصریح کرد: این اتفاقات فقط در فوتبال ایران می‌افتد و در هیچ کجای دنیا رخ نمی دهد. دوستانی که از روز اول برنامه لیگ را می‌نوشتند باید این فکر را می‌کردند وقتی دو تیم بزرگ قرار است در دو استادیوم بازی کنند و شرایط مهیا نیست، این برنامه‌ریزی را انجام نمی‌دادند. دوستان شاید اصلاً فکر نمی‌کردند قهرمان هفته آخر مشخص شود. این موضوع از بی‌توجهی و بی‌برنامه‌ بودن فوتبال ما است و خنده‌دار است تیم ما برای قهرمانی می‌جنگد ولی هوادار ندارد.

سرمربی استقلال افزود: حالا این اتفاق افتاده و ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم. اگر تیم دیگری بود می‌توانست کاری کند ولی ما نتوانستیم. گفتند کسانی که قرار است با تیم بیایند را به عنوان تماشاگر معرفی کنید؛ سؤال پرسیدم در بازی با هوادار که در ورزشگاه پاس قوامین برگزار شد مگر کسی کُد ملی گرفت؟ الان باید کُد ملی بدهیم و می‌خواهند مو را از ماست بکشند. هر چند از اول فصل این شرایط برای ما وجود داشت. وقتی بازی بدون تماشاگر است حضور 50،60 نفر نمی‌تواند فرقی داشته باشد. متأسفانه در فوتبال ما اتفاقات عجیب و غریبی می‌افتد.

نکونام در خصوص اینکه برخلاف اوسمار سرمربی پرسپولیس با مشکلات زیادی روبه‌رو بود، گفت: زمانی که کار را شروع کردیم هیچ مشکلی با حجت کریمی نبود و کارها خوب پیش می‌رفت ولی پس از آن مشکلاتی پیش آمد که به ما ضربه زد. اگر رقیبان ما که در بالای جدول هستند سال بعد نیاز به 4 بازیکن داشته باشند، ما نیاز به 8 بازیکن داریم چون امسال شرایط سختی را سپری کردیم و شرایط برابری نداشتیم.

وی یادآور شد: با تغییر سرمربی در تیم رقیب، بالای یک میلیون دلار دادند تا بازیکن بگیرند. اگر من این مشکلات، اتفاقات داوری و ... را نداشتم، مثل مربی حریف آرام بودم و اینجا می‌نشستم و راحت صحبت می‌کردم. تا قبل از اینکه صدر جدول را از دست بدهیم اتفاقاتی می‌افتاد که باورم نمی‌شد. از روز اول، تلاش‌مان این بود که بر حسب وظیفه‌مان برای هواداران استقلال بجنگیم و بهترین بازی‌های‌مان را انجام دهیم. الان هم خوشحالیم که کادرفنی و بازیکنان به همراه باشگاه کارشان را انجام داده‌اند. امیدوارم فردا موفق باشیم و قهرمان شویم. از روز بعد از بازی فردا، نگاه‌مان به فصل آینده است و کارهایی که نیاز است، انجام دهیم. تا ثانیه آخر بازی تلاش می‌کنیم و باید ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

نکونام در واکنش به این سؤال که آیا با توجه به صحبت‌هایش از جمله عدم تغییر ورزشگاه دیدار فردا، باشگاه استقلال بازی‌ و مسائل بیرون از زمین را باخته است، گفت: اینکه چقدر بتوانیم از این اتفاقات و حواشی بیرون از بازی دفاع کنیم، چیزی نیست که دست من باشد. سازمان‌هایی هستند که نسبت به محل برگزاری بازی تصمیم‌گیری می‌کنند. من مربی تیم هستم و فقط می‌توانم حواشی فوتبال را کنترل کنم.

وی درباره اینکه دیدار فردای مس رفسنجان با پرسپولیس برای کرمانی‌ها اهمیت زیادی ندارد و چقدر امیدوار است شرافت فوتبالی حفظ شود، تصریح کرد: در مورد فوتبال اعتقاد و اعتماد کامل به همه دارم. در رابطه با بازی شمس آذر قزوین و پرسپولیس صحبت‌هایی شد ولی من بازی را نگاه نکردم چون اگر اتفاقی هم افتاده باشد جز اینکه باعث تأسف باشد اتفاق دیگری نمی‌افتد. سال‌ها من و محرم نویدکیا همدیگر را می‌شناسیم و می‌دانیم چطور انسانی است.

نکونام گفت: می‌دانیم بازیکنان‌شان بهترین تلاش‌ خود را می‌کنند ولی مهم‌تر از آن بازی خودمان است که تلاش کنیم. تا دو هفته قبل صدر جدول بودیم و خیلی‌ها فکر نمی‌کردند تا اینجا بیاییم. هواداران قطعاً ناراحت بودند و ما هم دو روز شرایط خوبی نداشتیم. با این حال، تیمی که این مدت با وجود همه مشکلاتی که داشت صدر جدول بود و بعد پایین آمد، قطعاً هوادارانش ناراحت می‌شوند و ما هم درک می‌کنیم. هواداران دوست داشتند تیم‌شان صدر جدول باشد ولی وقتی در کورس هستید نیاز به نیرویی دارید که در تعویض‌ها به موفقیت برسید.

سرمربی استقلال در واکنش به برخی از شایعات مبنی بر عدم رضایت مدیران باشگاه برای ادامه همکاری با او گفت: من قرارداد سه ساله با استقلال دارم. از روزی که مدیریت تغییر کرد حداقل آرامش داریم و می‌دانیم تمرکزمان باید روی فوتبال‌مان باشد. اینکه سال بعد چه اتفاقی که برای استقلال بیفتد، باید بگویم طبق جلساتی که داشتیم حتی با بازیکنان مدنظرمان برای فصل آینده صحبت کرده‌ایم. پس از این بازی، برای نهایی کردن قرارداد بازیکنان تلاش خواهد شد. برنامه‌ریزی این است که پس از بازی فردا شروع به جذب بازیکنان مدنظر کنیم. صحبت‌های رسمی ما این است که به شما گفتم، حالا غیر رسمی می‌تواند هر چیز دیگری باشد. هر جا باشم تمرکزم روی فوتبال است و حواشی روی کارم تأثیری نخواهد داشت.

وی در پاسخ به اظهار نظر خبرنگاری که معتقد بود هلدینگ خلیج فارس باید در «بازی‌های خارج از زمین» باید به کمک استقلال بیاید، تصریح کرد: از روزی که باشگاه به این شرکت واگذار شده، این کار را انجام داده‌اند و آنها از حق استقلال دفاع می‌کردند. قبل از آن فقط من، مربیان و بازیکنان استقلال در این جنگ نابرابر بودیم. از روزی که تغییرات صورت گرفت، این کار انجام می‌شود.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: از علی عسکری (رئیس هلدینگ خلیج فارس)، شهریاری (نماینده این هلدینگ در باشگاه استقلال) و سمیعی (سرپرست باشگاه استقلال) تشکر می‌کنم که کنارمان بوده‌اند. ما حالا آرامش داریم و تمرکزمان روی فوتبال است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه‌تان را بنویسید

 

پربازدیدترین

پیوندها

آخرین اخبار